Ripple CTO’sunun NFT Koleksiyonu Çıktı

Ripple’ın CTO’su ve XRPL ekosisteminin mimarlarından biri olan David Schwartz, kendi NFT koleksiyonu olan Ugly On The Outside’ı piyasaya sürdü. 28 parça dijital sanat, Ethereum’da oluşturuldu ve OpenSea pazarında satılıyor.

Schwartz, NFT kreasyonlarını Joel Katz takma adıyla yayınladı. Koleksiyondaki öğeler son derece çirkin karakterler ve yazar, gelecekteki sahiplerin, bu “insanların” dışı kadar çirkin olduğunu bildikleri kişilerin adını vereceğini öne sürüyor.

Koleksiyon, metni görüntülere dönüştüren ve fotogerçekçi resimler yaratan bir yazılım olan Stable Diffusion kullanılarak oluşturuldu. Ugly On The Outside şu anda ürün başına 0,25 ETH taban fiyatı ile toplam 3 ETH işlem hacmine sahip. Yaratıcının satış komisyonu %5’tir.

Bazı kullanıcılar, XRP topluluğu ile Vitalik Buterin’in blok zinciri arasındaki gergin ilişki göz önüne alındığında, Schwartz’ı koleksiyonunu Ethereum’da oluşturduğu ve yayınladığı için eleştirmekte gecikmedi. Bir Ripple yetkilisi, ana koleksiyonunun XRPL pazarı Sologenic’te yayınlandığını ve ayrıca bir başka büyük NFT mekanı olan XRP Cafe ile görüşmelerde olduğunu söyleyerek eleştirilere yanıt verdi. Aynı zamanda Schwartz, NFT alanında favori seçmediğini ve alanı olabildiğince keşfetmek istediğini söyledi.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   NFT Pazarı OpenSea Saldırıya Uğradı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu