Ripple Davası: Adil Uyarı Savunması Devam Ediyor mu? Ripple ve XRP’de Yeni Bir Dönem Başlıyor!


Ripple Labs ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki uzun soluklu dava, kripto para endüstrisi için boğa eğilimini tetikleyen önemli bir öncül oluşturdu. Ancak, özet hüküm, Ripple’ın reddedilen adil uyarı savunması ve XRP’nin talep üzerine likidite satışlarına dair bir dizi şüpheyi de beraberinde getirdi.

Adil Uyarı Savunması Üzerindeki Çatışma Devam mı Ediyor?

Ripple’ın Baş Hukuk Müşaviri Stuart Alderoty, XRP davasındaki özet karardaki 20 numaralı dipnota atıfta bulundu. Alderoty, mahkemenin bu dipnot ile Komisyon’un teorilerinin adil uyarı savunmasına çok açık bir şekilde tabi olabileceğini belirtti. Dipnot, yalnızca Kurumsal Satışların yatırım sözleşmelerinin teklif ve satışını oluşturduğunu, Mahkemenin diğer işlemler ve düzenlemelerle ilgili savunulan adil uyarı savunmasını ele almadığını belirtiyor.

XRP lehine hareket eden avukat John Deaton, birçok hukukçunun hakimin adil uyarı savunmasını reddettiğini ileri sürdüğünü belirtti. Ancak, Deaton bu iddianın yanıltıcı olduğunu savundu. Kararına göre, hakim yalnızca kurumsal satışlara uygulanan adil uyarı savunmasını reddetti.

Deaton, Hakim Torres’in, SEC’nin geçmişte yürüttüğü uygulamaların kurumsal satışlarla ilgili adil uyarı sağladığını vurguladı. Ancak, hakim, daha önceki davalara göre tutarsız olabilecek diğer satışların kovuşturulmasına dair yorumda bulundu.

Bu kararın ışığında, savunmanın bir jüriye adil uyarı savunması yapma hakkı olduğunu belirtmek önemlidir. Ancak, diğer hakimler bu konuda anlaşırsa, bu durum SEC için kötü bir hamle olabilir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   SEC ve Ripple Davasında Bir Sonraki Kritik Tarih Belli Oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu