Ripple, İsviçreli Kripto Firması Metaco’yu Satın Aldı

Şirket, İsviçre merkezli kripto saklama hizmeti sağlayıcısı Metaco’yu 250 milyon dolarlık bir anlaşma ile satın aldı. Ripple sözcüsüne göre, satın alma Ripple’ın hisse senetleri ve nakit kombinasyonuyla tamamlandı. Özellikle bu satın alma, Ripple’ı İsviçre kripto saklayıcısının tek hissedarı haline getiriyor.

Metaco’nun kripto varlıklarının depolanması ve yönetilmesini kolaylaştıran teknolojisi sayesinde, Ripple kurumsal yatırımcılar için saklama, tokenize varlıkların ihraç ve takasını içeren hizmetlerini genişletecek.

Citi, BNP Paribas ve Societe Generale’in dijital varlık birimi gibi birçok firma, Metaco’nun sunduğu hizmetler aracılığıyla yeni iş modellerine geçmeyi başardı. Ripple, kripto saklama alanına çeşitlendikten sonra yeni fırsatlarla karşılaşacaktır. 2022’de birkaç kripto para borsasının çöküşü ve iflas başvurusu da dahil olmak üzere yaşanan sarsıntılar nedeniyle yatırımcılar artık kripto yatırımlarını daha dikkatli yapıyorlar.

Bu yatırımcılar şimdi kripto varlıklarının nerede ve nasıl depolandığı konusunda daha endişeli hale geldi. Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse, kurumsal yatırımcılar arasında kripto saklama için artan bir talep olacağını düşünüyor.

“Altyapıya odaklanarak… kripto kışının aynı sarsıntılarına maruz kalmazsınız…Sonuçta bu müşteriler için ölçekle açık bir sorunu çözüyorsanız, talep olacaktır.”

Brad Garlinghouse

Ripple SEC Davasında Son Kararı Bekliyor

Ancak, bu satın alma, Amerika Birleşik Devletleri düzenleyicilerinin kripto şirketlerine yönelik baskı yaptığı hassas bir döneme denk geldi. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple’a XRP’nin satışını sunması nedeniyle dava açmış durumda. Düzenleyici kuruma göre, XRP kayıtlı olmayan bir menkul kıymet niteliğinde, ancak Ripple ve hukuk uzmanları tarafından sürekli olarak çürütülen bir iddia.

Dava iki yıldan uzun bir süredir devam ediyor ve Garlinghouse, Ripple’ın SEC’ye karşı savunma maliyetinin sonunda yaklaşık 200 milyon dolar olacağını açıkladı. Ripple davasının yakında sona ereceğini ve zaferin kendi lehine olacağını umut ediyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ripple Huobi OTC Platformuna Eklendi

Garlinghouse, yakın zamanda düzenlenen Dubai Fintech Summit’te konuşurken şu açıklamada bulundu:

“Ripple için bir umut ışığı, sona yaklaşmamız. Altı ay içinde (XRP davasında) bir sonuç bekliyorum,”


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu