Ripple Kurucu Ortağı, Bitcoin Konusunda İkiyüzlü Davranıyor!

Ripple kurucu ortağı Chris Larsen, kısa bir süre önce düşük enerji doğrulama yöntemini düşünmek için Bitcoin (BTC) hakkındaki kişisel yorumlarını paylaştı. Bir röportajda, Greenpeace ile el ele vererek 5 milyon dolarlık bir ‘İklim Değil, Kodu Değiştir’ kampanyası başlattığını doğruladı. Ancak Ohio Cumhuriyetçi ABD Temsilcisi Warren Davidson, Larsen’in Bitcoin’i yasaklamaya çalıştığını düşünüyor.

Larsen 1.5 yılda 90 milyon dolar yatırım yaptı

Davidson bir Twitter dizisinde, Ripple Kurucu Ortağının BTC’nin Proof-of-Work’üne dünyanın en büyük kripto para birimini yasaklayacak şekilde saldırdığını iddia etti. Bu arada Larsen, savunduğu şeyin tam olarak Bitcoin’in enerji tüketimini değiştirmek olduğunu açıkladı. Ayrıca Bitcoin’i elinde tuttuğundan ve gelecekte başarılı olmasını istediğinden bahsetti.

Larsen, Ethereum’un büyük bir güncelleme almak üzere olduğunu ve BTC’nin enerji kullanımında aykırı değer olacağını da sözlerine ekledi. Büyük kurumlar ve Z Kuşağı (GenZ) iklim taahhütlerine odaklanıyor. Kodun düşük enerji doğrulama yöntemiyle güncellenmesinin BTC’yi uzun vadede kesinlikle güçlendireceğine inanıyor.

Ripple Kurucu Ortağı, iklim değişikliğine karşı olası çözümler bulmak için 1,5 yılda yaklaşık 90 milyon dolar yatırım yaptığını bildirdi. Ancak düşük enerjili bir konsensüs mekanizmasına doğru ilerlemenin bunun için en uygun çözüm olacağına inanıyor.

Ripple’ın Kurucu Ortağı, BTC ve ETH’nin başarılı olmasını istiyor

Başka bir yorumda Larsen, Bitcoin’in bu durumunu düzeltmek için kısa vadeli çözümlere ihtiyaçları olduğunu ve kripto para ekosistemi için çok önemli olmaya devam edeceğini iddia etti. Ayrıca, Ripple bu kampanyaya dahil olmadığı için bunların tek başına çabaları olduğunu da sözlerine ekledi.

Bitcoinciler, birçoğunuzun buna inanmayabileceğini biliyorum ama burada size karşı çalışmaya çalışmıyorum.

Chris Larsen

Bloomberg ile yaptığı röportajda Ripple’ın Kurucu Ortağı, önümüzdeki beş yıl içinde BTC’nin Japonya’nın kullandığı kadar güç tüketeceğini belirtti. 5 milyon dolarlık kampanya, Bitcoin topluluğunun daha az güç tüketen alternatifleri seçmesini kolaylaştıracak. Larsen, Bitcoin ve Ethereum’un başarılı olduğunu görmek istediğini belirtti.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Avrupa'nın En Büyük Müzik Festivallerinden Biri Artık Bitcoin Kabul Ediyor

Öte yandan, dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum, büyük bir yazılım güncellemesine doğru gidiyor. Rapora göre, ETH’nin Proof of Stake’e geçmesi, enerji tüketimini %99 oranında azaltacak.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu