Ripple MoneyGram'a 9.3 Milyon Dolar Ödedi - BTC MAGAZİN

Ripple MoneyGram’a 9.3 Milyon Dolar Ödedi

  • MoneyGram, 3. çeyrek kazanç raporunda Ripple’den 9,3 milyon dolarlık nakit teşvik aldığını açıkladı.

Havale şirketi MoneyGram, 3. çeyrek raporuna göre; 2020’nin üçüncü çeyreğinde Ripple’dan 9,3 milyon dolarlık teşvik aldı.

0,4 milyon dolarlık işlem giderleriyle, Q3 teşviklerinden elde edilen üç aylık net kazanç 8,9 milyon dolar.

Ripple, Haziran 2019’da MoneyGram ile stratejik ortaklığını kurduktan sonra, anlık sınır ötesi ödemeler için XRP tabanlı İsteğe Bağlı Likidite (ODL) çözümüne likidite sağlaması için Dallas merkezli şirkete milyonlarca dolar ödüyor.

MoneyGram, bu fonları kazanç raporlarında “piyasa geliştirme ücretleri” olarak tanımlıyor.

Bu ücretler başlangıçta şirketin gelir rakamına dahil edildi, ancak Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Mart ayında bunları “kontra giderler” olarak sınıflandırmayı önerdi.

Ripple, 3. çeyrekte 2. çeyreğe göre piyasa geliştirme ücretlerinde %38.4 daha az ödeme yapmış olsa da (sırasıyla 15.1 milyon dolar ve 9.3 milyon dolar), MoneyGram’ın net kazancı, bu çeyrekte ticaret giderlerindeki kayıpların ciddi düşüşü nedeniyle biraz daha yüksek.

MoneyGram CEO’su Alex Holmes Aralık ayında CNN’den Julia Chatterley ile yaptığı röportajda, şirketinin aldığı herhangi bir XRP’ye sahip olmadığını açıkladı. Yani tüm XRP’ler doğrudan şirket için kullanılmaktadır.

Ripple, şirkete 50 milyon dolar yatırım yaptıktan sonra MoneyGram’da yaklaşık %10 hisseye sahip oldu.

Blockchain devi Ripple ile ortaklığından bu yana bir yıldan fazla bir süredir, havale emektarı MoneyGram, hisse başına net 10,9 dolarlık bir net gelir kaybı bildirerek kar elde edememeye devam ediyor.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu