Ripple Müşterisi Büyük Yatırım Aldı

Havale şirketi SendFriend, 11 Şubat’ta yayınlanan bir basın açıklamasına göre Ripple (XRP), Mastercard, MIT Media Lab ve Barclays’ten bir finansman turunda yatırım aldı.

Turda şirket; Techstars, Mahindra Finance, 2020 Ventures ve 8 Decimal Capital de dahil olmak üzere yatırımcılardan 1.7 milyon dolar yatırım aldı ve kullanıcıların blok zinciri kullanarak Filipinler’e para göndermelerini sağlayan havale hizmetini geliştirdi.

SendFriend, sınır ötesi ödemeler için USD, XRP ve Filipinli Pesolar arasında dönüştürme ve geleneksel bankacılık sistemlerinin daha uzun süren sürecini engelleme amacıyla Ripple’ın xRapid ürününü kullanıyor.

Basın açıklaması, SendFriend’ın “sektör ortalamasından% 65 daha düşük ücretler” içereceğini iddia ediyor. SendFriend’ın kurucu ortağı ve CEO’su David Lighton şunları söyledi:

“Bu yatırım ekibimizi oluşturmamıza, topluluk katılımına ve pazarlama çabalarına odaklanmamıza olanak sağlayacak.”

Haber ajanslarının geçen ay bildirdiği gibi, SendFriend, son zamanlarda Ripple’in ödeme ağı olan RippleNet’e katılan 13 yeni finans kurumu arasındaydı ve toplam müşteri sayısını 200’e çıkardı.

Geçtiğimiz ayın sonunda, kripto cüzdan sağlayıcısı CEO’su Bill Barhydt ve ödeme başlangıcında Abra, sınır ötesi ödemeleri ve havale hizmetlerinin birçok kripto firması için mücadele etmeye devam edeceğini belirtti.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz. 

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ripple Destekli MoneyGram, BAE'de eWallet Ortaklığı ile Genişleyecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu