Ripple SEC Davasını Kaybetse Bile XRP Nasıl Yükselişe Geçebilir? İşte Uzmanların Tahmini

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), Ripple’a karşı açtığı dava, kripto piyasasındaki erken dönem önemli hukuki mücadelelerden biri olabilir, ancak son dönemde Coinbase ve Binance’a karşı açılan davalarda düzenleyici kurumun birçok şirketle uzun süreli bir mücadeleye girdiği görüldü. Ripple XRP davasının mevcut kripto davalara örnek olabileceği düşünülse de, uzmanlar SEC’in Ripple davasını tek bir durum olarak nitelendirip daha geniş kripto piyasasıyla ilgisi olmadığını iddia edebileceğini belirtiyor.

Bu arada, XRP sahipleri, Hakim Analisa Torres’ten Özet Karar bekliyor ve Daubert hareketi kararını verdiği tarihten bu yana 100’den fazla gün geçmiş durumda. Bununla birlikte, XRP fiyatı uzun süren son karar bekleyişinden çok etkilenmedi, token hala 25 milyar dolarlık piyasa değeriyle en iyi altcoinler arasında altıncı sırada yer alıyor.

Ripple, Davada SEC Lehine Sonuç Çıkarsa XRP Nasıl Büyüyebilir?

Sektör, SEC davasının Ripple lehine sonuçlanmasını beklerken, şirket yenilgiyle başa çıkabilecek konumda. Ripple’ın Merkez Bankası Dijital Para Birimi (CBDC) ve ödeme alanındaki piyasa katılımı, altcoin alanında üstünlük için rekabet edebilecek potansiyel olarak güçlü bir piyasa katılımcısı olmasını sağlayabilir. Şirketin stratejik hizalaması, bölgesel varlığı açısından da getiri sağlayabilir. Twitter hesabı DS’ye göre, şirketin Avrupa ve Latin Amerika’daki varlığı, davayı kaybetse bile önemli bir anlam taşıyabilir:

“Ripple, SEC vs Ripple’da potansiyel bir kaybetmeye karşı zaten Avrupa ve Latin Amerika’da güçlü bir konum alarak riskten kaçınıyor.”

Ripple yönetimi, dava kararının 2023’ün son çeyreğinde açıklanabileceğini bekliyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   XRP %16 Yükselirken Ripple 104,7 Milyon XRP Taşıdı

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu