Ripple, Uluslararası Ödemeler Bankası (BIS) ile İşbirliği Yapacak

Ripple, BIS Komitesine bağlı önemli bir alt grupla resmi işbirliği yapacak. Bu, Ripple’ın global ölçekte merkez bankalarıyla bir kripto ağı kurma hedefi için ciddi bir adım olabilir.

Yakın zamanda alınan bir kararla, XRP’nin perakende alıcılara yönelik borsa satışları, bir menkul kıymet olarak değerlendirilmeyecek. Ancak, kurumsal satışların ABD menkul kıymetler yasasını ihlal ettiği sonucuna varıldı.

Ripple Şimdi BIS’in Önemli Bir Partneri

Yapılan açıklamaya göre Ripple, ‘Uluslararası ödemelerde uyumluluk ve genişletme görev gücü’ ile resmi bir işbirliği içinde. Bu gelişme, Mastercard’ın CEO’su Michael Miebach’ın yeni bir CBDC ortaklık programı kapsamında Ripple gibi firmalarla işbirliği yaptığını duyurmasının ardından geldi.

XRP’nin fiyatı son günlerde dalgalı bir seyir izledi. Ripple’ın SEC’e karşı yürüttüğü dava sürecindeki gelişmeler, bu volatiliteyi etkileyen ana faktörlerden biri oldu.

2023’ün başından bu yana XRP, %54’lük bir değer artışı yakaladı, bu oran Bitcoin‘in aynı dönemdeki %58’lik artışıyla yakın bir seyir izliyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Jed McCaleb 453 Milyon XRP Transfer Etti, XRP'leri Ne Zaman Bitecek?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu