Ripple’dan Stratejik Hamle: 1 Milyar XRP Piyasaya Sürüldü

Ripple 1 milyar XRP tokeninin kilidini açtı; bu hareket kripto para dünyasında dikkatleri üzerine çekti.

Kripto para piyasasının önde gelen isimlerinden Ripple, stratejik bir hamleyle 1 milyar XRP tokeninin kilidini açarak piyasaya sürdü.

Bu hamle, kripto para dünyasında büyük ilgi uyandırdı ve Ripple’ın piyasa istikrarına olan bağlılığını gösterdi.

Whale Alert’ın raporlarına göre, Ripple bu ay içinde emanet hesaplarından üç ayrı işlemle toplamda 1 milyar XRP’yi serbest bıraktı.

Bu işlemlerin ilki 500 milyon XRP, ikincisi 300 milyon XRP ve üçüncüsü ise 200 milyon XRP’yi kapsıyor. Bu tokenlerin toplam değeri, XRP’nin mevcut değeri olan 0,6132 dolar baz alındığında yaklaşık 613 milyon dolar civarında.

Ripple’ın aylık token kilidini açması, Aralık 2017’de başlatılan emanet sistemine dayanıyor. Şirket, XRP piyasasını dengelemek amacıyla 55 ay boyunca her ay 1 milyar XRP serbest bırakmayı planlamıştı.

Ancak Ripple, genellikle serbest bırakılan tokenlerin büyük bir bölümünü kısa süre sonra tekrar kilitleyerek piyasa istikrarını korumaya çalışıyor. Şu anda Ripple’ın emanet hesabındaki bakiye 39,9 milyar XRP seviyesinde.

1 Aralık’ta gerçekleşen bu büyük serbest bırakma işlemine rağmen, XRP’nin fiyatı nispeten sabit kaldı. XRP, son 24 saatte %0,7’lik bir artışla 0,608818 dolardan işlem görürken, piyasa değeri %1 artarak 32milyar dolara yükseldi. Ancak, aynı zamanda kripto paranın işlem hacmi %20 oranında azalarak 765 milyon dolara düştü.

Bu gelişmelerin yanı sıra, XRP ekosistemi içinde büyük balina hareketleri de gözlemlendi. Özellikle, 1 milyarlık kilit açma güncellemesinden sonra Binance’ten bilinmeyen bir cüzdana 27 milyon XRP, Bitso’ya 26 milyon XRP ve Bitstamp’a 25,8 milyon XRP taşındı.

Ayrıca, Bittrex’e 74,6 milyon XRP’lik büyük bir transfer yapıldı. Bu hareketler, XRP piyasasında spekülasyonları ve tartışmaları artırdı.

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ripple, Fas'a Genişliyor!

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu