Ripple’ın Ortağı COVID-19 Nedeniyle Bir Anlaşmayı İptal Ettiği İçin Davalık Oldu

  • Ripple’ın ortağı, koronavirüs yayılımı nedeniyle bir anlaşmayı iptal etti ve zarar gören taraf bir dava açtı.

Ripple’ın MoneyTap ve PayPay-LINE anlaşmasının ortağı olan SoftBank, koronavirüsün müşteriler üzerindeki etkisi nedeniyle WeWork ile 9,6 milyar dolarlık anlaşmasını iptal etti ve şimdi WeWork finansal holdingleri onu dava ediyor.

SoftBank, WeWork ile Olan Anlaşmalarını İptal Ediyor

Geçen yıl Ekim ayında, WeWork, SoftBank Group tarafından 3 milyar dolar değerinde bir ihale kazandı. Bu miktar, finans devinin WeWork’e mevcut zorluklarından kurtarmak için vereceği çok büyük finansal paketin (9,6 milyar dolar) bir parçasıydı. Buna ek olarak, anlaşma, SoftBank’ı başlangıçta kontrol altına alacaktı.

Şimdi, SoftBank, COVID-19‘un dünya geneline yayılmasının tam ortasında, anlaşmayı iptal etti.

Finansal şirket, anlaşmayı iptal etmelerinin nedenlerini açıkladığında korona virüsün müşteriler üzerindeki etkisine değindi. Şirket ayrıca ABD’deki WeWork ile ilgili cezai soruşturmalara da dikkat çekti.

Buna yanıt olara WeWork’in hukuk ekibi SoftBank’a karşı yasal işlem başlattı. WeWork ile yapılan ihale teklifini iptal ettikten sonra, finans devi alternatif olarak Trustbridge Partners ile bir anlaşma üzerinde çalışıyor.

WeWork’un Nakit Sıkıntısı

Geçen yıl Ekim ayında SoftBank ile anlaşma yapmadan önce, WeWork finansal zorluklar nedeniyle halka arz planlarını iptal etmek zorunda kalmıştı.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Yorumlar (Hayır)

Cevap bırakın