Robert Kiyosaki: Bitcoin’in Zamanı Geldi!

Finansal okuryazarlık üzerine en çok satan kitabı olan “Zengin Baba, Zavallı Baba” ile ünlü, önde gelen yatırımcı ve yazar Robert Kiyosaki, son iki yıldır Bitcoin’i destekliyor.

Ünlü finans yazarı, Bitcoin, gümüş ve altının zamanının geldiğini belirterek ABD dolarının ve ekonominin büyük çöküşünü tahmin etti.

Kiyosaki tweetinde, gıda ve yakıt fiyatları yükselse bile, ortalama insanların sadece bu mikro ekonomik şeyleri görebildiğini, ancak makroekonomik konuların onlar için görünmez kaldığını belirtti. Bu durumda sadece Bitcoin değil, aynı zamanda gümüş ve altın biriktirmenin zamanı geldi.

Son iki yılda, pandeminin başlamasından bu yana, Kiyosaki, Federal Rezerv’in yalnızca 2020’de 6 trilyon dolardan fazla basması nedeniyle ABD dolarının yakında çökeceğini tahmin ediyor. Bu yıl, ABD merkez bankası faiz oranlarını birkaç kez artırdı ve bu artışlardan bazıları son on yılın en büyük artışları oldu. Kiyosaki, Doların düşüşüyle ​​birlikte, 1990’lardan bu yana en büyük çöküşün meydana geldiğini söyleyerek finans piyasalarının çökeceğini tahmin ediyor. Söz konusu tweet’te “Zengin Baba, Zavallı Baba” yazarı bir kez daha gümüş üzerine bahse girdi. Çeşitli endüstrilerde çok fazla faydası olduğu için bu değerli metalin önümüzdeki birkaç yıl içinde değerinin artacağına inanıyor. Herkesin 20 dolara gümüş alabilecek durumda olduğunu, ancak insanların bu fırsatı değerlendirmediğini söyledi.

Bitcoin İçin Tehlikeli Seviye

Analist Ali Martinez, Bitcoin’in 19.000 dolar seviyesini korumasının hayati olduğuna inanıyor. IntoTheBlock tarafından sağlanan verileri inceleyen Martinez, 19.000 doların şu anda en önemli destek seviyesi olduğunu söylüyor – bu, 1.3 milyon cüzdanın 680.000’den fazla Bitcoin’i satın aldığı yerdir. IntoTheBlock’a göre, 19.000 doların altında “destek yok veya çok az”.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Nasdaq Gerçek Zamanlı Kripto Para Fiyat Güncellemeleri Sunacak

Genel olarak, topluluk önde gelen kripto para biriminde yükselişini sürdürüyor. Bugün ve Pazar günü bunun hakkında tweet atan tanınmış isimlerden biri, Gokhshtein Media’nın kurucusu ve eski ABD kongre adayı David Gokhshtein. Ünlü isim, Bitcoin‘in yakında patlak vermesini beklediğini söyledi.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu