Robert Kiyosaki’den CBDC Uyarısı: Bitcoin ve Altın Hazır mı?

Zengin Baba Yoksul Baba’ Yazarı, CBDC'lerin piyasaya sürülmesinin Bitcoin, altın ve gümüşte değer artışına yol açacağını ifade etti.

“Zengin Baba Yoksul Baba” yazarı Robert Kiyosaki, X platformundaki 2.4 milyondan fazla takipçisine Bitcoin (BTC) ve diğer varlıkların gelecekteki muhtemel değer artışı hakkında tekrar uyarılarda bulundu.

Kiyosaki’ye göre, Amerika Birleşik Devletleri Federal Rezerv’in Merkez Bankası Dijital Para Birimi (CBDC) çıkaracağı zaman, altın, gümüş, Bitcoin ve nakit büyük bir değere sahip olacak.

Federal Rezerv, CBDC üzerinde çalışmaya devam edeceğini kesin bir dille ifade etmese de, bu yeni olası yasal ödeme şekli üzerine araştırmalar sürdürüyor.

Etik kaygılar çerçevesinde yürütülen bu araştırmalar, birçok kesimin CBDC veya Dijital Dolar konseptine karşı çıkmasına neden oldu ve bu, Kiyosaki’nin güncel boğa piyasası tahmininin temelini oluşturdu.

Yazar, CBDC’nin piyasaya sürülmesinin, birçok kişiyi kanıtlanmış gizliliğe sahip diğer para birimlerine yönlendireceği ve gizlilik endişelerini artıracağına inanıyor.

Bitcoin, kullanıcılara, geleneksel bankacılık sistemlerinde olduğu gibi bir aracıya ya da üçüncü bir tarafa ihtiyaç duymadan işlem yapma imkânı sağlayarak, bu konsepte uyuyor.

Bitcoin’in Daimi Destekçisi

Robert Kiyosaki, Bitcoin ekosisteminin ve genel olarak dijital para ekosisteminin büyümesi ve evrimi çerçevesinde, sürekli olarak bu öncü dijital para birimini desteklemiştir.

Fakat, birçok Bitcoin savunucusunun aksine, Kiyosaki sadece BTC’nin değil, aynı zamanda enflasyona karşı daha iyi bir koruma sağladığına inandığı altın ve gümüş gibi diğer varlıkların da savunucusudur.

Kiyosaki’nin kripto paralar üzerinde doğrudan bir etkisi sınırlı olsa da, başarılı bir yazar olarak daha geniş finans çevrelerindeki etkisi, uzun vadede BTC’nin daha geniş çapta kabul görmesi açısından olumlu bir rol oynayabilir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Cardano Kurucusu Bitcoin Madenciliğini Merkezileştirmeyi Hedefliyor

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu