Rus Kripto Borsası Livecoin Kapılarını Kapatıyor - BTC MAGAZİN

Rus Kripto Borsası Livecoin Kapılarını Kapatıyor

Daha önce bir hack olayına maruz kalan Rusya merkezli kripto borsası Livecoin, operasyonlarını durdurmaya karar verdi ve yeni bir duyuruya göre, tüm müşterilerin fonlarını çekmeye başlamasını istedi.

Firma, Livecoin.news üzerinden şunları söyledi:

“Bu koşullarda faal olarak iş yapmaya devam etmenin bir yolu yok, bu yüzden bu işi kapatmak ve kalan parayı müşterilere ödemeye yönelik zor bir karar alıyoruz.”

Livecoin sunucuları Aralık 2020’de saldırıya uğradı ve platformun hizmetlerinin teknik yönlerine zarar verdi. Hack nedeniyle 23 Aralık’ta borsadaki fiyatlar 450.000 doların üzerine çıktı. Örneğin, Ethereum 600$’lık gerçek fiyatına kıyasla Rus platformunda 15.000$’dan işlem görüyordu. O sırada Bitcoin 23.000$’dan işlem görüyordu ancak borsada 35.000$’ın üzerine çıktı.

Livecoin, 24 Aralık 2020’de hack hakkında açıklama yaptı ancak bu açıklama yapılana kadar kripto kullanıcılarının çoğu anormal bir durum olduğunu fark etmişti.

Platform o zamanlar bir soruşturma başlattığını söyledi. Para çekme sürecini detaylandıran Livecoin ekibi, önümüzdeki iki ay boyunca ödeme taleplerini kabul edeceklerini ve 17 Mart 2021’nin bu talepleri kabul etmenin son günü olduğunu söyledi.

Buna ek olarak, borsa, müşterileri Livecoin ekibi gibi davranıp para isteyen “sahte gruplar” konusunda uyardı. Müşterilerin borsadan paralarını geri almak için ödeme yapmalarına gerek olmadığını açıkladı.

Bu arada, İngiltere merkezli kripto borsası Exmo da 21 Aralık 2020’de saldırıya uğradı. Saldırı, toplam varlıkların %5’ini tehlikeye attı ve platformdaki tüm para çekme işlemleri “geçici olarak askıya alındı”.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu