Rusya, Kripto Paralara Yatırım Kısıtlaması Getirmeye Hazırlanıyor - BTC MAGAZİN

Rusya, Kripto Paralara Yatırım Kısıtlaması Getirmeye Hazırlanıyor

Rusya Devlet Duma Milletvekilleri, özel dijital para yatırımcılarının bundan böyle dijital varlıklarla ilgilenmesini engelleyecek bir düzenleme üzerinde tartışmalara başlama yolunda ilerliyor. 

Yerel haber kanalı Interfax’a göre, “Niteliksiz Yatırımcılar” olarak adlandırdığı şeyi kısıtlama hareketi, Finansal Hizmetlerin Tüketici Haklarının Korunmasına ilişkin Uluslararası Konferans sırasında Duma Finansal Piyasalar Komitesi başkanı Anatoly Aksakov tarafından doğrulandı.

Rus Devlet Duması, dijital para birimlerinin vasıfsız yatırımcılar için uygunluğu konusunda özellikle şüpheci. Altta yatan teknik özellikler, oynaklıkla sınırlandığı için ve alandaki hızlı inovasyon hızıyla, Devlet Duması, alanın sadece ortalama yatırımcıdan daha fazlası için doğru olduğuna inanıyor.

“Dijital varlıklar yakından ilgilendiğimiz bir konu ve burada dijital para birimlerine ve dijital varlıklara yatırım yaparken vatandaşlarımızı maksimum düzeyde nasıl koruyacağımıza bakacağız, çünkü yeni bir araç ve vasıfsız bir yatırımcı için oldukça zor.”

Aksakov, milletvekillerinin “acemi bir yatırımcıyı dijital para birimlerine kötü düşünülmüş yatırımlarda koruyacak normları mevzuatta belirtmek için çalışacaklarını” da sözlerine ekledi.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu