Satoshi Geri Döndü: Bitcoin’in Gizli Yönleri Ortaya Çıkacak!

Bitcoin’in gizemli yaratıcısı, beş yıl sonra ortaya çıkarak kripto camiasında yeni keşifler ve kimlik tartışmaları başlattı.

Beş yıl boyunca sessiz kalan, Bitcoin’in takma adlı kurucusu Satoshi Nakamoto’ya ait olduğu iddia edilen bir X hesabı yeniden ortaya çıktı.

Bitcoin Beyaz Kitabı için Planlar

Satoshi Nakamoto kimliğinin X uygulamasındaki son gönderisi 31 Ekim 2018’de yapıldı ve o zamandan beri hesaptan hiç bir şey paylaşılmadı.

2 Ekim akşamı, hesaptan lider kripto para birimi ile ilgili bir gönderi yapıldı. Gönderide, Bitcoin, içinde keşfedilmemiş belirli yönleri olan bir ‘yüklem makinesi’ olarak adlandırıldı.

Takma adlı yaratıcı, bu yönlerin Bitcoin white paper’da açıkça belirtilmemiş olduğunu, ancak önümüzdeki aylarda bu yönleri detaylandıracağını vaat etti.

Bitcoin, bir yüklem makinesidir. Önümüzdeki aylarda, white paper’da açıkça belirtilmeyen farklı yönleri inceleyeceğiz. Bu yönler, Bitcoin’in tüm parçalarıdır ve önemlidirler. Bu fikirlerden bazıları ilk yıllarda dile getirildi; şimdi bu fikirleri çıkarımda bulunma ve açıklama zamanı.

Satoshi Nakamoto’nun hesabına göre, “bu fikirlerden bazıları ilk yıllarda dile getirildi; şimdi bu, bulanık görünen fikirleri açıklamak ve çıkarımda bulunmak için zaman.”

Dikkat çekici bir şekilde, gönderi paylaşıldıktan kısa bir süre sonra, 2 milyondan fazla görüntülenme kaydedildi.

Satoshi Nakamoto, kripto para birimini tanıttığı zaman, oldukça beğenilen Bitcoin white paper‘ı yaklaşık 15 yıl önce yayımladı.

Nakamoto, Bitcoin’in, güvenilir bir üçüncü tarafa ihtiyaç duymayan tamamen kişiden kişiye yeni bir elektronik nakit sistemi olarak tasarlandığını açıkladı.

Bitcoin kodunun, white paper ortaya çıkmadan önce yazıldığına inanılıyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Samson Mow, Kripto Güvenliği Üzerine Uyarılarda Bulundu: Bitcoin ve Dogecoin Kullanıcılarına Önemli Tavsiyeler

Satoshi Nakamoto Kimdir?

Bu arada, Satoshi Nakamoto hakkında bir belirsizlik havası var. Gerçek kimliği bugüne kadar ortaya çıkmadı ve şu ana kadar birkaç kişi Nakamoto olduklarını iddia etti.

Avustralyalı bilgisayar bilimcisi Craig Wright, defalarca Bitcoin’in mucidi olduğunu iddia etti.

Son zamanlarda, kripto avukatı John E. Deaton tarafından, Wright’ın iddiaları, Satoshi Nakamoto’nun gizemli kimliğinin karmaşıklığını vurgulayarak tekrar sorgulandı.

Deaton, Wright’ın Satoshi Nakamoto hakkında bilgi sahibi olabileceğini kabul etti ama aynı zamanda, “çok patlayıcı bir kişiliği” olduğu için Bitcoin’in gerçek mucidi olamayacağını söyledi.

https://twitter.com/JohnEDeaton1/status/1708654659252982047?s=20

Wright’ın iddialarına rağmen, Satoshi Nakamoto’nun kimliği üzerindeki tartışma devam ediyor ve X üzerindeki bu yeni gönderi belirsizliği daha da körüklüyor.

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu