SBI Crypto, Bitcoin Madencilik Havuzunu Halka Açıyor

Japon finans şirketi SBI Holdings’in madencilik yan kuruluşu olan SBI Crypto, Bitcoin madencilik havuzu hizmetinin İngilizce, Mandarin ve Japonca olarak piyasaya sürüldüğünü ve kullanılabilirliğini duyurmasının ardından bugün haberlerde yer aldı.

SBI Crypto, 2017’den bu yana kripto para madenciliği yapan firma ile bir süredir Japonya dışında faaliyette kaldı. Resmi duyuruya göre, şimdi hizmetlerini diğer kullanıcılara genişletiyor. Artık kullanıcılar, bir hesap açma isteği ile madencilik havuzuna erişebilecekler. Ancak, Nisan ayından itibaren, kullanıcılar bir hesap isteği olmadan da kayıt açabilecekler.

Duyuruya göre:

“Şirket, havuzu desteklemek ve stabilite sağlamak için yaklaşık 1,1 EH / s’lik mevcut madencilik gücünü kullanacaktır. Havuz şu anda 11. sırada. Şirket, havuz hizmetinin bu yılın başlarında sınırlı olarak piyasaya sürülmesinden sonra, şimdi onu halka açmaktan memnuniyet duyuyor. “

SBI Crypto’nun madencilik listesindeki yüksek konumu, SBI’nin Alman teknoloji firması Northern Data AG ile stratejik ortaklığı sayesinde mümkün oldu. Bitcoin [BTC] ve onun çatalları olan Bitcoin Cash [BCH] ve Bitcoin SV [BSV], terahash başına günlük sırasıyla 0.3897 $, 0.3805 $ ve 0.3519 $ ‘lık bir gelir ölçüsü ile madencilik yaptı.

Northern Data AG ile ortaklık konusunda SBI şunları söyledi:

“2020’nin başlarında açıklanan stratejik ortaklık kapsamında, Şirket ayrıca 2020’de Northern Data’dan dönüştürülebilir senetler satın aldı ve 1 Temmuz 2020’deki tüm senetleri 700.250 adi hisse senedine dönüştürdü, bunlardan sadece 142.750 hissesi Haziran’a kadar kilit altında 30, 2022 ve şu anda tüm hisseler elinde. “

SBI Holdings, Japonya’da ve Asya’da kripto ve teknolojiyi teşvik ediyor. Aslında, yakın zamanda bağlı ortaklığı SBI VC ticareti aracılığıyla bir Bitcoin ödünç verme hizmeti sunarken, aynı zamanda döviz ve türev birimi aracılığıyla kripto para borsası TaoTao’yu satın aldı.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Binance ve Okex Ceo'su Arasında Gerginlik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu