SEC Davasına Rağmen Ripple İşbirliklerini Artırıyor

Hong Kong Para Otoritesi (HKMA), Perşembe günü e-HKD Pilot Programı’nın başlatıldığını duyurdu. Finans, ödeme ve teknoloji sektörlerinden toplam 16 firma seçildiği belirtildi. Bununla birlikte, Ripple Labs’in gerçek gayrimenkul varlık tokenizasyon çözümünü sergilemek için seçilen firmalardan biri olduğu ortaya çıktı.

Ripple, Fubon Bank ile Ortaklık Kuruyor

Yayınlanan bilgilere göre, HKMA’nın pilot Merkez Bankası Dijital Para Birimi (CBDC) programı, Web3 işlemlerinin yerleşimini, tokenize varlıkları ve tokenize mevduatları içeren önemli kullanımları keşfetmeyi amaçlayacak. Otorite, e-HKD’yi piyasaya sürmek için üç kademeli yaklaşımını kullanacak.

Ripple, pilot proje kapsamında, Tayvan merkezli en büyük ticari bankalardan biri olan Fubon Bank ile ortaklık kurduğu bildiriliyor. Blockchain şirketinin gerçek gayrimenkul varlık tokenizasyonu ve sermaye salımını kullananlara odaklanacağı belirtiliyor.

Ripple’a göre, gerçek dünya varlığı tokenizasyonunun 2030 yılına kadar trilyonlarca dolarlık bir pazar olacağı tahmin ediliyor. Ancak, bu tür emtiaların tokenizasyonu finansal hizmetler ve hükümet sektörleri arasında da ilgi görüyor. Ripple’ın e-HKD, tokenize gayrimenkul ve kredi protokollerine yönelik birleşik çözümü, XRP Ledger (XRPL) gibi güvenli bir defter üzerinde çalışacak.

Bu gelişme, Ripple’ın XRP adlı yerel tokenının nitelendirilmesine odaklanan U.S. Securities and Exchange Commission (SEC) ile uzun süren bir hukuki mücadele içinde olduğu bir döneme denk geldi.

Son mahkeme kararları, XRP davasında Ripple ve diğer sanıklar için olumlu çıktı. Ancak, her iki taraf da hala özet bir karar bekliyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Xpring'den Daniel Aranda Ripple ile Yollarını Ayırdı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu