SEC Kripto Para Birimlerini Öncelikli Listesine Ekledi - BTC MAGAZİN

SEC Kripto Para Birimlerini Öncelikli Listesine Ekledi

ABD’de kripto para birimi işlemlerinin düzenlenmesi ve denetlenmesi ile görevli olan ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Uyumluluk Denetimleri ve İnceleme Bürosu (OCIE), 2019 yılı için kripto para birimlerinin öncelikli olduğunu gösteren bir rapor yayınladı.

Raporda ‘’dijital varlık pazarı hızla büyüdü ve perakende yatırımcılar için risk oluşturabilir. Acente bayileri, ticaret platformları ve yatırım danışmanları dahil olmak üzere dijital varlık piyasası katılımcılarının sayısı da artmaya devam ediyor “ denildi.

Dijital varlık piyasasına aktif olarak katılan firmalar için OCIE, diğer şeylerin yanı sıra, dijital varlıkların portföy yönetimi, alım satım, müşteri fonlarının ve varlıkların güvenliği, müşteri portföylerinin fiyatlandırılması, uyumluluk ve iç kontrol konularına yönelik incelemeler yapacak.

SEC kripto para piyasaları konusundaki güvenlik ve kötü yönetmelikler konusundaki endişelerini ilk kez dile getirmiyor. Endişe edilen alan farklı olmasına rağmen geçen yıl yayınlanan rapora bile kripto para birimleri eklenmişti.

Finansal uzmanların bu varlıkları hırsızlık veya yanlış kullanımdan korumak için yeterli kontrolleri ve güvenceleri sağlayıp sağlamadığını ve finansal uzmanların yatırımcılara yatırım riski dahil tüm risklerini açıklamalarını sağlayıp sağlamadıkları konularına odaklanılması gerektiği söyleniyor.

Geçen yıl, yasadışı uygulamalara dahil oldukları iddiasıyla birkaç kripto para birimi şirketi için dava açılmıştı. Tüm kripto para birimleri, şimdiki zamanki Bitcoin ve Ethereum dışındaki menkul kıymetler olarak SEC’in doğrudan yetki alanına girmektedir. Geçen yıl SEC’in yeni atanan SEC başkanı Jay Clayton, halka arzların geleneksel yatırımlar ile karşılaştırıldığında çok az yatırımcı koruma yasasına sahip olduğunu söyledi.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu