SEC Önünde 20’ye Yakın Bitcoin ETF Başvurusu Var: Dev Varlık Yöneticisi Franklin Templeton da Listede!

SEC’e sunulan son başvurularla, Bitcoin ETF dosyaları için bekleyen aday sayısı 20’ye yaklaşıyor. Ancak bu potansiyel onayın, kripto piyasasında yeni bir yükselişi tetikleyip tetiklemeyeceği konusunda belirsizlikler devam ediyor.

San Mateo merkezli, 1,5 trilyon doların üzerinde varlık yöneten dev şirket Franklin Templeton, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) nezdinde spot Bitcoin ETF başvurusu yaptı. Bu önemli başvuru, Bloomberg’in deneyimli ETF Analisti Eric Balchunas tarafından paylaşıldı.

Yayınlanan bilgilere göre, Franklin Templeton’un planladığı Bitcoin spot ETF’si, Coinbase Custody Trust ile işbirliği içerisinde hayata geçirilecek. Ayrıca, Bank of New York Mellon yeni ETF ürünü için nakit saklama hizmeti sağlayacak. ETF’nin resmi kodu şu an için paylaşılmadı.

Franklin Templeton, bu başvuru ile birlikte Valkyrie, Grayscale, BlackRock gibi önde gelen varlık yöneticilerinin bulunduğu Bitcoin ETF onayını bekleyen şirketler listesine dahil olmuş oldu.

Franklin Templeton sadece başarılı bir varlık yöneticisi olarak değil, aynı zamanda kripto paralara olan olumlu yaklaşımıyla da biliniyor.

Nisan 2023’te şirket, Benji Investments uygulaması üzerinden Stellar (XLM) blockchain’ini kullanarak OnChain ABD Hükümeti Para Fonu’nu piyasaya sürdü. Bu fon, işlemlerin ve hisse sahipliğinin izlenmesi amacıyla halka açık blockchain teknolojisini kullanan ilk yatırım fonlarından biri olarak tanıtıldı.

2023’ün ilk çeyreğinin sonuna gelindiğinde, bu fon blockchain tabanlı fon ürünleri için büyük bir ilgi gördü ve 270 milyon doların üzerinde varlık toplandı.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin (BTC) Fiyat Artışı Bir Boğa Tuzağı mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu