Serum (SRM) Nedir? Serum (SRM) Geleceği ve Yorum 2022

Serum (SRM) Nedir?

Serum Projesi, FTX borsasını yaratan ekip tarafından oluşturulan DEFI için yepyeni bir merkezi olmayan değişimdir. Açıkça hızlıdır çünkü Ethereum kullanmaz.

Solana üzerine kurulan SRM, DeFi sektöründeki güvenlik açıklarını kapatmak ve DEX kullanıcılarının ticaret yapmasını kolaylaştırmak için oluşturuldu ve artık gerçek kullanıcılarla denetlenebiliyor. Ekip, DEX’in şu anda aktif kullanım için hazır olduğunu söylüyor.

DeFi uç noktası olarak adlandırılan Serum’un, Solana blok zinciri üzerine inşa edilmiş ve tamamen güvenilir bir merkezi olmayan sipariş defteri üzerinde çalışan “saf” bir DeFi projesi olması gerekiyordu. Bu, SRM tamamen genişletilebilir, ucuz ve hızlı hale getirir.

Serum, temel protokole kadar tamamen merkezi değildir. Zincirler arası ticareti destekler ve KYC gerektirmez. Başka bir deyişle, herhangi bir giriş bilginize ihtiyaç duymaz ve gizliliğinizi önemser.

Serumun fiyatı, hızı ve bulunabilirliği, onu diğer merkezi olmayan borsalarda değerli kılıyor. Merkezi olmayan borsaların kullanıcılarının SRM’a bir şans vermemesi için hiçbir neden yok.

Solana üzerine inşa edilmiş olmasına rağmen, SRM, bu Binance DEX’e veya Ethereum ve Bitcoin ile tamamen çalışmak üzere tasarlanmış Balancer ve Uniswap gibi diğer DeFi DEX’lere göre büyük bir avantaja sahiptir. ERC20 tokenleri dışında diğer coinler ile takas edilebilen SRM, bu konuda rakiplerinden önde olacak gibi görünüyor.

Tüm bunlarla birlikte, SRM diğer Dex’leri açılışta yenme şansına sahip.

Serum geliştirme ekibine göre; İnsanlar finansal enstrümanları kullansalar da herhangi bir kişi veya kuruluşa güvenmek zorunda değiller. Merkezi olmayan borsalar (DEX’ler) tarafından sunulan şeffaf hizmet modelleri, herkes tarafından hızlı ve düşük ücretlerle erişilebilir olmalıdır. Blockchain ağı üzerine kurulmuş merkezi olmayan finansal sistem (DeFi); Merkezi finans sisteminin kronik sorunlarına çözümler sunarken kullanılan yeni yöntemler, çözülmesi gereken yeni sorunları da beraberinde getirmektedir. SRM Ekosistemi, bu yeni sorunlara ekonomik çözümler üretmeyi hedefliyor.

SRM, çok sayıda uygulama ve araç içeren Solana ağı üzerine kurulmuş merkezi olmayan bir değişimdir. SRM’yi yerel kripto para birimi olarak kullanan SRM ekosistemi, diğer DeFi projelerinin çalıştığı yerdir; hız, verimlilik, arbitraj kayıpları ve yüksek işlem ücretleri gibi sorunları çözmeye odaklanır. Merkezi olmayan finansal sistemleri ve merkezi finansal yöntemleri etkin bir şekilde birleştirir.

Ekosistemde MSRM (Mega Serum Token) adı verilen başka bir token kullanılmaktadır. Bir MSRM token’ı, bir milyon SRM’ye eşittir. Her ikisi de kolayca birbirine dönüştürülebilir. SRM ekosisteminin performansını ve verimliliğini optimize etmek için önemli görevleri yerine getiren “düğümler” oluşturmak için MSRM token’ları gerekir. Bir düğüm en az bir MSRM ve en az 10 milyon SRM barındırmalıdır. Oluşturulan her düğümün, onu aktif tutmak için belirlenmiş bir “lideri” vardır ve düğüm görevini yerine getirdiğinde, lideri için SRM’de bir ödül kazanır.

Serum (SRM) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Sam Bankman-Fried
  • Kuruluş Yılı: 2020
  • Blok ZinciriEthereumSolana
  • Toplam Arzı: 10,161,000,000
  • Dolaşımdaki Arzı: 263,244,669
  • Piyasa Değeri: ₺ 5.245.896.902,20
  • En Düşük Fiyat: ₺ 15,16
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 212,38
Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   SuperFarm (SUPER) Nedir? SuperFarm (SUPER) Coin Geleceği ve Yorum 2022

Serum (SRM) Yorum

Varlıklarını SRM Ekosistem düğümlerine kilitleyen kullanıcılar, şu anda sistemin nasıl çalıştığına ilişkin kısıtlamalara sahiptir. Proje, gelecekte proje yönetiminde kullanıcılara daha fazla söz hakkı vermeyi hedefliyor. Gelecekte piyasaya sürülmesi planlanan SerumUSD, stabilcoinler hakkında kullanıcı soru işaretlerini ortadan kaldırmayı hedefliyor. Kullanıcıların eşdeğer akıllı sözleşmeler ve stabilcoinler bulmasını sağlayacak olan SRM, halihazırda kullandığı SRM ve BTC tokeni ile ağlar arasında daha fazla köprü kurmayı hedefliyor.

Yorumlara göre SRM token’ının FTX Exchange tarafından verilmiş olması, kullanıcıların güven sorunu yaşamasını engelliyor. FTX’in Multicoin Capital, Tomochain, Compound ve Kyber Network gibi başarılı projelerle ortak olması da memnuniyetle karşılanmaktadır.

Serum ekosisteminin önemli bir sınırlaması, halkın katılımına izin vermemesidir. Bununla birlikte, gelecekte merkezi olmayan bir borsa (DEX) olarak çok şey vaat ediyor. Halk yatırım yapmaya istekli olduğu sürece SRM token zamanla artabilir. Token, onu yedekleyecek olan Solana blok zinciri tarafından desteklenecek.

Serum (SRM) Geleceği

Serum Coin’in geleceği bağlamında, Serum Token’ın Solana blok zinciri üzerine inşa edildiğine dikkat edilmelidir. Bu, fonlarınız üzerinde tam kontrole sahip olduğunuz ve çeşitli şekillerde ticaret yapabileceğiniz anlamına gelir. Serum alıp satmanın yanı sıra, token’larınızı kâr için de satabilirsiniz. Diğer kripto tabanlı uygulamalar için de kullanabilirsiniz. Ne alacağınızı bilmiyorsanız, bilgileri okuyarak kripto para piyasasında işlem yapmaya başlayabilirsiniz.

Serum projesi, Kyber Network, Multicoin Capital ve FTX Exchange tarafından desteklenen blok zinciri tabanlı bir projedir. Yönetişim token’ı Solana blok zincirine dayanırken, ERC20 sürümü Ethereum ve Solana’yı kullanır. SRM DEX, Solana tabanlı mimariye dayanmaktadır. Merkezi bir yetkisi yoktur, bu nedenle kullanıcıları başka bir kripto para birimi değişimi ile sınırlı değildir.

Dijital ve token dünyalarındaki popülaritesi göz önüne alındığında, DeFi sistemi, yüksek gaz ücretleri anlamına gelen Ethereum’un üstünde çalıştığı için yoğun bir şekilde eleştiriliyor.

SRM token, blok zincirindeki merkezileşme sorunlarını ve bir blok zincirinin sunduğu diğer teknik sorunları çözer. SRM token ayrıca, kullanıcıların protokol ücretlerinde ve hatta oy haklarında indirimlerden yararlanmalarına olanak tanıdığı için yatırımcıları için belirlenmiş bir ödül modeline sahiptir.

Solana üzerine inşa edilen SERUM, DeFi alanındaki güvenlik açıklarını doldurmak ve DEX kullanıcılarının ticaret yapmasını kolaylaştırmak için oluşturuldu ve artık gerçek kullanıcılarla test edilebiliyor. Ekip, DEX’in şu anda aktif kullanım için hazır olduğunu söylüyor. Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

Serum (SRM) Nereden ve Nasıl Alınır?

Serum (SRM)’u güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu