Shanghai Yükseltmesini Başarıyla Tamamlayan Ethereum, Bitcoin’i Geçecek mi?

İkinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum, ağı merakla beklenen Shanghai hard fork’unu başarıyla tamamladığından son 24 saatte %7 gibi büyük bir fiyat artışı kaydetti. Ancak yükseltme, ağ katılımcılarının yatırdıkları fonları çekmelerine izin verdi.

Altcoinlerin en büyüğü, Ethereum (ETH) fiyatı 9 uzun ayın ardından merakla beklenen 2100 $ sınırını aşarak ralli yaptı. Ethereum fiyat artışı, en büyük kripto varlığı olan Bitcoin’in yükselişi sırasında ortaya çıktı. Duyarlılık ETH lehine sonuçlanınca, en büyük ikinci kripto, son 7 gün boyunca BTC’yi geride bıraktı. ETH fiyatı %13, BTC fiyatı ise %10 arttı.

Kripto Analisti, Credible Crypto, Ethereum fiyatının kısa vadede darbe alabileceğini, ancak bu aşamada Bitcoin’in iyi performans göstereceğini öne sürdü.

Bununla birlikte, bu aynı zamanda, dikkatin şimdi bazı altcoinlere kayabileceğine işaret ediyor. Şimdiden, Cardano (ADA) ve Solana (SOL) gibi kriptoların fiyatı sırasıyla %14 ve %21 arttı.

Piyasa katılımcıları güncellemeden sonra bir düşüş bekleyerek Ethereum satın almadıkları için ETH fiyat artışı Bitcoin artışına kıyasla oldukça zayıf kaldı. Bu arada, staking miktarının beklenenden çok daha az olduğu ortaya çıktı ve ETH fiyatı bir artış kaydetti. ETH fiyatı son 24 saatte %5’in üzerinde arttı. Yazım zamanında ETH ortalama 2.065 $ fiyatla işlem görüyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Uzman, Ethereum Hard Fork'unun Ripple'ın XRP'si Kadar Büyük Olabileceğini Tahmin Ediyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu