Shibarium’un Klon Olduğu Ortaya Çıktı, Shiba Inu Topluluğu Kargaşa İçinde Kaldı

Shiba Inu kripto para birimi için bir Layer-2 çözümü olan Shibarium, topluluk içinde kargaşaya neden olan bir klon olmakla suçlanıyor.

Suçlama, Shiba Inu büyüme ekibinin bir üyesi olan Steve tarafından projenin resmi Discord kanalında ortaya atıldı. Shibarium’un test ağının, Rinia’nın test ağıyla aynı zincir kimliğine sahip olduğunu fark etti.

Steve, Shibarium’un Rinia’nın testnet oluşum dosyasını aldığına ve Zincir Kimliğini değiştirmeyi unuttuğuna inanıyor. Rinia şubat ayından beri yaşıyor ve bu zincir kimliğine sahip.

Steve ayrıca Shibarium’un Zincir Kimliğini Rinia’nın geliştiricisinin bilgisi olmadan Rinia’nın test ağından almış olabileceğine dair şüphelerini dile getirdi.

Shibarium’un beta sürümü bu ayın başlarında piyasaya sürüldü.

Klon suçlamasına ek olarak, Shiba Inu topluluğu içinde geliştirme ekibinin şeffaflığıyla ilgili bir kargaşa yaşandı. Shibarium üzerinde çalışan metaverse ekibinin bir üyesi olan Trophias, gelişmeler hakkında karanlıkta bırakıldıklarını iddia ediyor.

Trophias, Shibarium’un baş geliştiricisi Shytoshi Kusama tarafından kovulduklarını, ancak ekibin başka bir üyesi tarafından kovulmadıklarını söylediğini söylüyor. Trophias, Shytoshi’nin tüm ekibi manipüle ettiğini ve onlarla iletişim kurmayı reddettiğini iddia ediyor.

Öte yandan Shytoshi, metaverse ekibini kovduğunu reddetti ve Shibarium’un web sitesinde görünen Shiboshis çubuğu hakkında önceden bilgileri olmadığını iddia etti.

Baş geliştirici, ekibin başka bir üyesi olan Marcie ile SXSW etkinliğinden sonra işleri hallederken ekibi “beklemede” bıraktığını söyledi. Shytoshi, şu anda her şeyi açıklayamayacağını iddia etti, ancak gerçeğin yakında öğrenileceğine söz verdi.

FUND Validator for Unification operatörü Ringoshi Toitsu,  Shibarium’un beta sürümünde olduğunu tweetledi. Shiba Inu geliştiricisi Kaal Dhairya, belgelerle birlikte yaklaşık beş gün sürecek olan yeni bir zincir kimliğiyle beta ağının yeni bir sürümünü yeniden konuşlandıracaklarını duyurdu.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Justin Sun Çok Fazla XRP ve Ethereum'a Sahip Olduğunu Söyleyerek BTC İçin Tahminde Bulundu

Bazı zincir kimliklerinin ağ dağıtımı için rastgele seçildiğini ve o sırada hiçbir yerde kaydedilmediğini açıkladılar. Topluluğun önde gelen bir üyesi olan Lucie Sasinkova, Discord’daki bazı kişilerin token’a, değerine ve itibarına zarar verebilecek saldırıları koordine ettiğini belirtti.

Kusama’nın bu saldırılara müdahale etmeye ve durdurmaya çalıştığını iddia etti, ancak görünüşe göre hasar çoktan verilmiş. Sasinkova, iki ay önce bu olayla ilgili uyarıda bulunduğunu da belirtti.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu