Shiden Network (SDN) Nedir? Shiden Network (SDN) Geleceği ve Yorum 2022

Shiden Network (SDN) Nedir?

Shiden Network (SDN), Kusama tabanlı merkezi olmayan uygulamalar (dapps) için hazırlanmış akıllı bir sözleşme platformudur.

Shiden, çok zincirli merkezi olmayan bir uygulama katmanı oluşturmak için Kusama tabanı üzerinde oluşturulmuş bir projedir. Bunu gerçekleştirmek için Shiden Network, EVM akıllı sözleşmelerini (Solidity aracılığıyla) yürütme ve web derlemesini (WASM) destekleme yeteneğine sahip olacak, bu da son teknoloji dApp’ler için büyük bir potansiyel anlamına geliyor.

Shiden, ağın ölçeklenebilirliğini ve işlem hızını iyileştirmek için mevcut blok zincirlerin üzerine inşa edilmiş ikincil çerçevelere atıfta bulunan “Katman 2” çözümlerini desteklemek üzere tasarlanmıştır. Shiden, Kusama’da bir parachain görevi görecek.

Eğer aşina değilseniz, parachain’ler, ağının ana ve merkezi blok zinciri olan Kusama’nın aktarma zincirine bağlı, kullanıcı tarafından oluşturulan özel blok zincirlerdir. Relay Chain, Kusama’nın ortak güvenlik, fikir birliği ve işlem anlaşmalarından sorumludur. Parachainler, röle zincirinin temel özelliklerinden yararlanarak röle zincirine entegre edilmiştir.

Shiden, aynı ekip tarafından yaratılan, karşılığı Polkadot olan Plasm için bir “net kanarya” görevi görecek şekilde tasarlandı; bu, Plasm’da başlatılmadan önce ilk kod sürümlerini kullanıma sunduğu anlamına gelir.

Shiden yerel kripto para birimi SDN, Shiden ağının korunmasında ve çalıştırılmasında önemli bir rol oynar ve düğümleri stake etmek ve ödüllendirmek, işlem ücretlerini ödemek ve madencileri dapp ödüllendirmek için kullanılabilir.

Çoğu parachaine benzer şekilde, SDN’nin Kusama’nın kripto para birimi olan KSM’yi kullanan topluluk üyelerinin, Açık Artırma Parachain olarak bilinen bir süreçte Kusama’da hangi uygulamaların yayınlanacağına oy vermesi bekleniyor.

Geliştiriciler, özel programlama mantığı (akıllı sözleşmeler) çalıştırmak ve ürün ve hizmetleri çoğaltmak için yeni programlar (merkezi olmayan uygulamalar) tasarlamak için Shiden yazılımını kullanabilir. Shiden Ağı, geliştiricilerin Shiden blok zincirinde dağıttıkları dApp’lerden yararlanabilecekleri Plazma ve İyimser Sanal Makine dahil olmak üzere bir dizi Katman 2 ölçeklendirme çözümüyle uyumlu olacak şekilde tasarlanmıştır.

Bunu yapmak için geliştiriciler, EVM özellikli blok zinciri aracılığıyla Ethereum akıllı sözleşmelerini dağıtabilir veya Polkadot ve Kusama uygulamaları için tasarlanmış pas tabanlı bir akıllı sözleşme programlama dili olan Ink!’i kullanarak kendi programlarını yazabilir.

Şu anda, Kusama ağında yalnızca 100 proje oluşturulabilir ve Kusama’nın parachain yuvası dediği şeye erişerek Relay Chain’in güvenliğinden faydalanabilir. Bu sayı esnektir ve yönetimin oyuyla zaman içinde değiştirilebilir.

Projelerin 6 ila 48 haftalık sabit bir süre boyunca Kusama parachain yuvalarına erişimi vardır ve Shiden’ın 100 yuvadan birine erişmek için bir açık artırmadan geçmesi gerekir.

Bir parachain müzayedesinde, Kusama sahipleri parachain pozisyonu alacağına inandıkları bir projeyi desteklemek için KSM’lerini bağlayabilirler. Belirli bir süre sonra, kampanyasında en kararlı KSM’ye sahip proje genellikle parachain konumuna erişerek Kusama’nın ağında 6 ila 48 hafta boyunca çalışmasına izin verir.

Shiden ekibi, topluluk katkılarını kabul ederek parachain müzayedesini destekleyecek. Shiden bir müzayede kazanırsa, destekçiler Shiden’ın SDN token’larını alacaklar.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Kriptoda RWA Nedir? Gerçek Dünya Varlıklarının Tokenizasyonu

Shiden parachain pozisyonunu kazanamazsa, topluluk katılımcıları tarafından tekliflerinde taahhüt edilen KSM, Shiden’in teklif kampanyasının sonunda iade edilecektir. Shiden bir müzayede kazanırsa, bağlı KSM, Shiden’ın parachain konumuna erişimi sona erdiğinde katılımcıya iade edilecektir.

KSM’yi “paradrop” parachain müzayede olarak adlandırdıkları projeye bağlayanlar için SDN iptal edilmelidir. SDN tokenlerinin genel tedariki ve dağıtımı ile modelin detayları kesin olarak bilinmemektedir ve değişikliğe tabidir.

Shiden Network (SDN) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Sota Watanabe
  • Yayınlanma Yılı: 2021
  • Blok ZinciriKusama
  • Toplam Arzı: 70,000,000
  • Dolaşımdaki Arzı: 30,941,332
  • Piyasa Değeri: ₺194,586,215
  • En Düşük Fiyat: ₺ 4.54
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 150.87
  • Proje Amacı: Shiden, bir ağın ölçeklenebilirliğini ve işlem hızını iyileştirmek için geliştirildi. Kusama ağı tarafından desteklenmeyen bir akıllı sözleşme katmanı ihtiyacını ele alan proje, Kusama için de benzer bir çalışma işlevi görüyor.

Shiden Network (SDN) Geleceği

Shiden Network ve kardeş ağı Astar, bize Kusama/Polkadot ekosisteminde benzersiz bir teklif sunuyor. Yalnızca Substrate teknolojisine sahip çok sayıda zincirde çok basit ve tam entegre dApp’leri dağıtmamıza sağladığı benzersiz yetenek nedeniyle değil, aynı zamanda teşvikiniz dApp yaratıcıları içindir. Ödül Sistemi ve dApp’ler, protokolün benzersiz ve belki de en çarpıcı özelliğidir.

Yalnızca dApps geliştiricilerine sağladığı muazzam destek nedeniyle değil, aynı zamanda kullanıcılara bu dApp’leri adlandırma ve güvenlerini kazanma fırsatı verirken, bu güvenin avantajlarından yararlanmalarını sağladığı için. Ayrıca, Shiden’in tamamen geliştirilmiş bir proje olduğunu ve gelişiminin Kusama’nın bize sunduklarıyla el ele gittiğini belirtmek gerekir.

Shiden Network (SDN) Yorum

Shiden Network, geliştiriciler tarafından, blok zincirinde dağıtılan DAAP’den yararlanabilen Plazma ve Optimal Sanal Makine geliştirmelerini de destekleyen çeşitli Katman 2 ölçekleme çözümlerini desteklemek için geliştirilmiştir. Parachain müzayedelerinde Kusama bağlantı projeleri için SDN kullanma planları var.

Çok kanallı, geliştirici taban geliri ve çoklu VM’ler gibi benzersiz özelliklere sahip projenin geleceği, uzmanlara göre Kusama ağının geleceğine göre değişebilir. Kusama ağına katılacak geliştiriciler için Shiden Network önemli avantajlarla öne çıkarken, profesyoneller için SDN Coin geliştiriciler dışında para yatırımcılarının, elektroniklerin daha fazla ilgisini çekme potansiyeline sahip.

Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

Shiden Network (SDN) Nereden ve Nasıl Alınır?

Shiden Network (SDN)’ü güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu