Solana, Ayı Piyasasında Ethereum’dan Nasıl Daha İyi Performans Gösterdi?

Solana, L1 akıllı sözleşme platformunun günlük aktif kullanıcı sayısı açısından hem Ethereum hem de BNB Chain’den daha iyi performans gösteriyor.

CoinMarketCap, Kasım 2021’den bu yana her akıllı sözleşme platformundaki günlük aktif adres sayısını karşılaştırdı. 

Solana, Ethereum ve BNB Zincirini Yendi 

Verilere göre Solana, ayı piyasasında günlük aktif kullanıcı sayısını %20 artırmayı başardı. Ancak aynı dönemde Ethereum ve BNB Chain önemli bir düşüş yaşadı.

Ethereum’un günlük aktif kullanıcıları %27,2 düşerken BNB Chain’inki ise %68,8 gibi büyük bir düşüş yaşadı. CoinMarketCap, Solana’nın artışının DeFi ve NFT ekosisteminin genişlemesinden kaynaklanabileceğine işaret ediyor. Bu süre zarfında OpenSea ile entegre oldu ve Phantom Wallet’ı benimsedi. 

Solana ayrıca yeni günlük adres sayısında Ethereum ve BNB Chain’den daha iyi performans gösterdi. BNB zinciri %17,9’luk bir düşüş yaşadı ve Ethereum %51,8’lik önemli bir düşüş yaşadı. Solana ise yeni aktif adresini %58,6 artırdı. Solana’nın akıllı sözleşme platformu, ölçeklenebilirliği ve satın alınabilirliği ile bilinir. 

BNB Diğer Alanlarda Hakim Oluyor

CoinMarketCap verileri, BNB Chain’in tüm zamanların en yüksek (ATH) değerlerinden değişim açısından hem Ethereum’dan hem de Solana’dan daha iyi performans gösterdiğini ortaya koyuyor. BNB Zinciri, 654.32 dolarlık ATH değerinden 225.86 dolara düşerek %65,5’lik bir düşüş yaşadı. BNB şu anda 2659 dolardan işlem görüyor.

Öte yandan, ETH %77,1’lik bir düşüş yaşadı ve Solana %87’lik büyük bir düşüş yaşadı. ETH şu anda büyük bir ralli gerçekleştirdi ve 1.465 dolardan işlem görüyor. Solana ayrıca son 7 günde 42.11’de işlem yapmak için %20’lik bir artış yaşadı.

BNB ayrıca 2018 ayı piyasasında diğer tokenlerden daha iyi performans gösterdi.

Ethereum günlük ağ ücretlerinde herhangi bir platformun en fazla düşüşüne maruz kaldı. Ethereum’un günlük gas ücretleri 8 Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 8.74 milyon dolardan 709 bin dolara düştü. Ethereum’un gas ücretleri, ayı piyasasında yaklaşık %90 düştü. 

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Anthony Scaramucci: DOGE Dijital Gümüş Olabilir

Solana‘nın günlük ağ ücretleri %89, BNB Chain’inki ise %88 düştü.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu