Solana ve Ethereum Arasındaki Gerginlik Artıyor

Ethereum ile Solana arasındaki rekabet, Solana’nın kurucusu Anatoly Yakovenko’nun Ethereum’un yanıltıcı bilgiler yaydığına dair Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarla daha da kızıştı.

Toly olarak bilinen Yakovenko, Ethereum topluluğunun Solana‘nın Saniyedeki İşlem Sayısı (TPS) limitini aştığına dair asılsız iddialar ortaya attığını belirtiyor. Eğer bu tür iddialar çürütülmezse, Solana üzerinde olumsuz bir etki yaratabilir. Yakovenko tweet’inde, “Bazı Ethereum destekçilerinin Solana Labs hakkında gerçek dışı bilgiler yaymasını görmek üzücü. Bunlardan biri, Solana’nın TPS limitine ulaştığı iddiasıdır. Bu, bazı takım üyeleri için cevap vermem gereken, ama aslında çok daha fazla kapasitemiz olduğunu bildiğimiz bir iddiadır” dedi.

Solana, Ethereum‘un yerini almayı hedefleyen bir vizyonla piyasaya sürüldü, ancak Toly, endüstrinin gerçeklere bağlı kalarak sağlıklı bir rekabet ortamı oluşturmasını tercih ediyor. Rakip kripto toplulukları arasında zaman zaman yaşanan bu tür gerginlikler yeni değil. Örneğin, XRP ve Cardano‘nun kurucusu Charles Hoskinson arasında benzer bir rekabet mevcuttu, ancak bu durum zamanla yatıştı.

Amerika’da kripto paraların düzenlenmemiş olması nedeniyle, sektör liderlerinin rekabetten ziyade işbirliği yapması ve ortak sorunlara odaklanması daha yararlı olacaktır. Bu durum, kripto sektöründeki belirsizlikleri aşmak için birlikte çalışmanın önemini bir kez daha gözler önüne seriyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Dogecoin (DOGE) Fiyatı Düşerken Balinalar Harekete Geçti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu