Stabilcoinler Arasında En Çok 'Tether' Tercih Ediliyor - BTC MAGAZİN

Stabilcoinler Arasında En Çok ‘Tether’ Tercih Ediliyor

  • Tether (USDT) en düşük servet eşitsizliğine sahip, ancak balinaları hala delicesine güçlü.

Ethereum odaklı yazılım mühendisliği şirketi ConsenSys tarafından yayınlanan yakın tarihli bir rapora göre, Tether (USDT) önde gelen sabit kripto paralar arasında en yüksek servet dağılımına sahip.

İlk 100 balina, coinin toplam hacminin yüzde 46,5’ini elinde tutarken, en büyük Tether tüm tokenlerin yüzde 6,6’sını oluşturuyor.

Stablecoin Balinaları

Stabilcoinler çoğunlukla ticaret için kullanıldığından, yatırımcıların fiyat takdirini beklerken sahip oldukları sıradan kripto para birimlerinden daha çeşitlendirilmeleri beklenebilir.

Ancak durum böyle değil. Örneğin, en iyi 100 Bitcoin sahibi, tüm tokenlerin yalnızca yüzde 15’ine sahip (Tether’in yüzde 47’sine kıyasla).

Coinbase ve Circle tarafından kurulan “CENTRE Consortium” tarafından verilen USD Coin (USDC), tüm tedarikinin yüzde 74,8’inden sorumlu olan balinaların en yüksek kısmına sahiptir.

Merkezi olmayan borç verme “procol” Compound, tek başına tüm USDC tokenlerinin yüzde 22,8’ine sahiptir.

Kara Listeye Alınan Adresler

Stablecoinler, Mart ayı piyasa çöküşünden bu yana, fiyat hareketlerine dalmayacak fiat destekli kripto para birimleri için büyük talep doğurdu.

Btcmagazin tarafından bildirildiği gibi, Tether’in ERC-20 versiyonu artık tüm Ethereum ekonomisine hakim.

Bununla birlikte, CENTRE’nin son zamanlarda 100.000 dolarlık USDC’yi kolluk kuvvetleriyle işbirliği yapmak için dondurmaya yönelik kararı, ademi merkeziyetçi safların endişelerini haklı çıkardı.

Önde gelen stabilcoin ihraç eden Tether, 39 Ether adresini de yasakladı.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu