Stacks (STX) Nedir? Stacks (STX) Geleceği ve Yorum 2022

Stacks (STX) Nedir?

Stacks 2.0, Bitcoin ağını rahatsız eden yardımcı program ve ölçeklenebilirlik sorunlarını gideren Blockstack’in yeniden adlandırılmış ve yükseltilmiş bir sürümüdür. Akıllı sözleşmelerin ve dApp’lerin Bitcoin ağında dolaylı olarak kullanılmasını sağlayan bir Layer1 blok zinciridir.

Bunu başarmak için ekip, Bitcoin blok zincirleri ve Yığınlar arasındaki boşluğu dolduran Transfer Kanıtı (PoX) adını verdikleri benzersiz bir yeni fikir birliği mekanizması oluşturdu. Bu tasarımda, STX blok zinciri akıllı sözleşmeler içerirken, Bitcoin kesinlik ve güvenlik katmanı görevi görür. Liderlik seçimleri Bitcoin blok zincirinde yapılırken, bağlı Stacks blok zincirine yeni bloklar yazılır.

Bu ağ yapısında STX blok zincirindeki işlemler, Bitcoin blok zincirinden bağımsız olarak ölçeklenebilir. Bitcoin’in zinciri yalnızca güvenlik ve kesinlik için gereklidir. Bu, STX blok zincirindeki binlerce işlemin Bitcoin blok zincirinde tek bir karmaya dönüştüğü anlamına gelir.

Bu STX işlemleri, Bitcoin ile her blok oluşturulduğunda Bitcoin’de otomatik olarak kapatılır. Ek olarak, Stacks, saniyeler içinde onaylar sağlayan yeni bir mikro blok konsepti sunar. Mikro bloklar fikri, PoX gibi teorik olarak daha hızlı bir konsensüs algoritmasının, her yeni blok madenciliği yapıldığında Bitcoin’e dönüşen mikro blokları kullanabileceği ölçeklenebilirlik araştırmasının önemli bir yönüdür.

Bu nedenle, Bitcoin bir ödeme protokolü Yığını görevi görür. Bitcoin blokları ve blok zincirleri nihai gerçek olarak hizmet eder ve Yığın blok geçmişi karmaları Bitcoin’de depolanır. STX ekibi, çözüm katmanı, güvenlik ve kesinlikle üç alandaki mükemmel sicili nedeniyle Bitcoin’i seçti.

Akıllı sözleşmeler ve dApp’ler, derleyici kullanmadan öngörülebilir bir dil olma avantajına sahip olan Clarity adlı yeni bir dilde programlanmıştır.

Stacks (STX) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Muneeb Ali ve Ryan Shea tarafından kuruldu
  • Kuruluş Yılı: 2013
  • Blok ZinciriBlockchain
  • Toplam Arzı: 1,352,464,600
  • Dolaşımdaki Arzı: 1.310.000.000
  • Piyasa Değeri: ₺ 21.412.336.456,37
  • En Düşük Fiyat: ₺ 7,43
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 3.61

Stacks (STX) Geleceği

STX, Bitcoin ile benzersiz bir ilişkiye sahiptir. Bitcoin’in olumlu performansı kesinlikle STX’i olumlu etkiliyor. Dolayısıyla Bitcoin ve STX arasındaki yakın bağ korunduğu sürece STX’in Bitcoin’in izinden gideceği söylenebilir. Ayrıca, Stacks ağının geliştiricileri, proje katılımcıları ile güçlü bir şekilde etkileşime giriyor. Haftalık toplantılar ekosistemdeki tüm oyunculara açıktır. Sonunda, köklü bir sisteme sahip ağ, rotasını tamamladı.

Stacks, Bitcoin ağının faydasını artırmayı ve sözleşmelerin dahil edilmesi yoluyla DeFi ekosisteminde daha kullanışlı hale getirerek Bitcoin’in büyük değerini ortaya çıkarmayı vaat eden benzersiz ve yenilikçi bir projedir. akıllı ve dApp. Bitcoin için değeri korumanın zaten zor olan vaadiyle birleştiğinde, bu, Bitcoin’in değerini daha da artırmalıdır.

Platformu ayrıca, kullanıcıların madencilik yapmadan veya gölgeli planlara katılmadan Bitcoin kazanmaları için bir yol oluşturma konusunda benzersizdir. Kullanıcılar, STX token’ını kilitleyerek doğrudan BTC kazanabilir. Bu, başka bir blok zincirinden token’ları kilitleyerek pasif olarak BTC kazanmak ilk kez mümkün.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   TerraUSD (UST) Nedir? TerraUSD (UST) Coin Geleceği ve Yorum 2022

Blockchain topluluğunun STX’i ne kadar hızlı benimsediğini ve Bitcoin’e akıllı sözleşmelerin eklenmesinin insanları Ethereum gibi dApp’ler için tasarlanmış diğer ağlardan uzaklaştırıp uzaklaştıramayacağını görmek ilginç olacak. Şimdiye kadar, tokenin yükselen fiyatı nedeniyle STX coşkusu bariz görünüyor.

Ayrıca değişmez token’lar oluşturmayı da destekler. Bu, Stacks’i dApp’ler oluşturmak ve dağıtmak isteyen kullanıcılar için iyi bir seçim haline getirir. Bu bağlamda, token’ların geleceği umut verici olabilir. Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

Stacks (STX) Yorum

Ocak 2021’de Daemon Technologies, STX madenciliğini kolaylaştırmak için bir madencilik botunun piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Daemon Technologies, Asya genelinde STX teknolojisinin dağıtımını hızlandırmak için tasarlanmıştır. Resmi blog gönderisine göre Daemon Technologies, giriş engelini azaltmak ve madencilik deneyimini zenginleştirmekle görevlendirildi.

Ocak 2021’de STX, Stacks platformu için bir web cüzdanı olan Boom’u piyasaya sürdü. Kullanıcılar, STX’i depolamak ve takas etmek, uygulamaları doğrudan cüzdandan başlatmak ve istiflemek için boom’u kullanabilir. Ayrıca Boom Cüzdan, takas edilemeyen fonları (NFT) destekler. Kullanıcılar Boom’da NFT’leri depolayabilir ve takas edebilir ve Stacks ekibi, kullanıcıların kendi NFT’lerini oluşturmaları için bir NFT oluşturma alanı sağlayacaktır.

Şubat 2021’de Stacks, blok zinciri sistemi hakkındaki araştırmaları desteklemek için Pakistanlı bir araştırma kuruluşu olan LUMS’a 5 milyon STX tokeni veya yaklaşık 3,6 milyon dolar değerinde bir araştırma hibesi verdi. LUMS, bu fonu, personel ve öğrencilerin Pakistan’da blok zinciri, kripto para birimi ve dağıtılmış defter teknolojisini keşfetmeleri için eğitim programları oluşturmak ve geliştirmek için kullanacak.

STX, Nisan 2021’de Güney Kore’nin önde gelen kripto para borsası Upbit KRW’de listelendi. Duyuru, Kore’de Stacks’ın lansmanını göreceği gelecek hafta mükemmel bir zamanda geldi.

Mayıs 2021’de Stacks, Paycoin ağına entegrasyonunu duyurdu ve Paycoin’in kripto destekli e-ticaret platformuna tamamen entegre olmasına izin verdi. Paycoin şu anda bir milyondan fazla kullanıcı ve 70.000 tüccar ile Kore pazarında büyük bir oyuncu.

STX’i 7Eleven, KFC, Domino’s Pizza ve BBQ Chicken gibi ünlü şirketler için önemli bir ödeme seçeneği haline getiriyor. Ek olarak, kullanıcılar bunları STX varlıklarında istifleyerek ek bitcoin ödülleri kazanabilirler.

Stacks (STX) Nereden ve Nasıl Alınır?

Stacks (STX)’i güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu