Storj (STORJ) Nedir? Storj (STORJ) Geleceği ve Yorum 2022

Storj (STORJ) Nedir?

Storj (STORJ), kullanıcı verilerini depolamak için merkezi olmayan bir düğüm ağı kullanan açık kaynaklı bir bulut depolama platformudur. Storj, yazılımını çalıştıran bilgisayarların, dosyalarını depolamak isteyen kullanıcılara kullanılmayan depolama alanları kiralamasına izin verir. Platformdaki işlemler, bir ERC-20 token’ı olan ve Ethereum blok zincirinde bulunan STORJ kullanılarak gerçekleştirilir.

STORJ Token, Storj merkezi olmayan bulut sistemindeki işlemler için kullanılan ERC-20 tabanlı bir Ethereum blok zinciri token’ıdır. Storj kullanıcıları, bilgisayarların kullanmadığı ağa bellek ve bant genişliği sağlayarak STORJ Parası kazanır.

Storj, üç ana bileşenle çalışır. Bunlar depolama, yer-uydu bağı ve uydu düğümleridir. Depolama düğümleri, kullanıcıların sabit sürücülerinde fazla alan kiralamasına ve verileri güvenli bir şekilde depolamasına ve almasına olanak tanır. Yukarı bağlantılar, istemci bilgisayarlarda çalışır ve ağ üzerinden dosya indirir. Yukarı bağlantılar, verileri depolamak ve almak için eşlerle işbirliği içinde çalışır. Uydular, depolama düğümleri ve yukarı bağlantılar arasındaki trafiği koordine eder. Her kullanıcının bir uyduda hesabı vardır. Uydular, meta verileri depolamaktan, depolama düğümlerinin güvenilirliğinden ve ödemelerin dağıtımından sorumludur.

Bir kullanıcının uydu bağlantısının ağ üzerinde veri depolamasına izin verildiğinde, Storj dosyaları bölümleme adı verilen bir işlemden geçer. Bu işlem, depolanan dosyaları sıkıştırır, şifreler ve parçalara ve şeritlere böler. Bantlar daha sonra dağıtılır ve ağ üzerinde saklanır. Özel anahtar, dosyanın şifresini çözmek ve kurtarmak için kullanılır.

Storj, Amazon veya Google gibi şirketlerin barındırma platformlarının yerini alan merkezi olmayan bir depolama platformudur. Blockchain teknolojisine dayanan Storj’u benzersiz kılan şey, hiçbir şirketin Storj’da veri depolamamasıdır. Bunun yerine, Storj kendi yazılımına ve bağımsız bilgisayar ağına güvenir. Daha basit bir ifadeyle, Storj’da kullanıcılar verilerini özel bir anahtar kullanarak diğer kişilerin bilgisayarlarındaki boş alanda güvenli bir şekilde depolar.

Storj, verileri parçalara böler ve birden çok düğümde depolar. Bu, platformu güvenli hale getirir. Storj ayrıca geleneksel bulut depolama platformlarından daha hızlı yükleme ve indirme hızları sunar. Storj ayrıca çoğu bulut depolama aracı ve yazılımıyla entegredir. Storj’un ağ tasarımının öne çıkan özelliği, yatırımcıların ağdaki başka yatırımcılara dosyalarını saklamaları için ödeme yapmalarına olanak tanıyan STORJ token’ıdır. Ağa depolama ve bant genişliği sağlayan kullanıcılar da bu şekilde STORJ Coins kazanabilirler. STORJ paraları fiat para birimi ile değiştirilebilir.

Storj’un arkasındaki şirkete göre, Storj’un misyonu “merkezi olmayan geleceği yaratmak ve vizyonumuz merkezi olmayan internetin depolama katmanı olmaktır.” açıkladı. Storj’u bir ödeme çözümü olarak etkinleştirmek ve Storj token’larının sürekli kullanımını ve kabul edilmesini desteklemek için 20 ülkede 70’den fazla çalışanı istihdam etmektedir.

Storj kripto para birimi, madencileri kaynaklarını ağa getirdikleri için ödüllendiren iki popüler sistem olan iş kanıtı veya hisse kanıtı kullanılarak çıkarılmaz. Storj düğümü sahipleri, ‘ağın ürettiği tüm geliri alırken, şirket kalan sıfırı tutar. Düğüm sahiplerine, depolanan veri miktarına ve kullanılan bant genişliğine göre Storj’da aylık olarak ödeme yapılır. Çok fazla depolama alanınız yoksa, muhtemelen bir ev Storj düğümü çalıştırarak zengin olmayacaksınız. Yine de kripto ekosistemine katılmak ve boştaki bilgisayarınızdan para kazanmak eğlenceli bir durum olabilir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bir Sonraki Bitcoin Nasıl Bulunur? 13 Yöntemle Gem Kripto Araştırma Kılavuzu

Storj Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Shawn Wilkinson
  • Kuruluş Yılı: 2014
  • Blok ZinciriEthereum
  • Toplam Arzı: 424,999,998
  • Dolaşımdaki Arzı: 397,621,911
  • Piyasa Değeri: ₺ 6,366,559,926,96
  • En Düşük Fiyat: ₺ 5,75
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 60,64
  • Proje Amacı: Ethereum blok zincirinde kurulan Storj, açık kaynaklı, güvenli ve dağıtılmış bir bulut depolama projesidir. Merkezi olmayan depolama, uygun fiyatlı, güvenli, özel ve yüksek performanslı bir bulut depolama çözümü sağlama zorluğunun çözümü olarak görülüyor.

Storj Geleceği

Şaka para birimleri veya token’lar olarak adlandırılan bazı kripto para birimleri, çok az veya hiç kullanım durumu olmadan eğlence için alınıp satılırken, Storj sürdürülebilir bir iş modelinin parçasıdır. Bu, Storj’a başka kripto para birimlerinden daha uzun vade de başarı şansı verebilir.

Storj, veri depolamasını yönetmek için yazılıma ve bilgisayar ağlarına güvenir. Bu nedenle Storj’u Amazon veya Google tarafından sunulanlar gibi bulut depolama platformlarına bir alternatif olarak düşünebilirsiniz. Bu özellikler göz önünde bulundurulduğunda, teknolojinin blockchain’den farklı bir boyuta geçeceği için Storj’un geleceğinin daha parlak olacağı tahmin edilebilir. Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

Storj, performansını iyileştirmek için tasarlanmış üçüncü büyük sürümünü yayınladı. Bu, Storj’a olan ilginin artacağı ve süresiz olarak destekleneceği için Storj’un geleceği için iyi bir işaret olarak kabul edilebilir.

Storj Yorum

Storj’un ana merkezlerinden biri, yatırımcıların sadece Microsoft, Google ve Amazon gibi dev şirketler tarafından sunulan bir hizmeti yedekleyerek verilerini bağımsız olarak ticaret için kullanmaları ve kontrol edebilmeleridir.

Gizlilik bilincine sahip ağ kullanıcıları, kurumsal bir organizasyonun bilgilerini görüntüleyip reklamları buna göre hedefleyebileceğinden korkmadan dosyalarını güvenli bir şekilde saklayabilir. Eşsiz ağ tasarımı ve değerli özellikleri ile Storj, veri depolama ve kripto para birimleri dünyasında kendini kanıtlamıştır. Giderek daha fazla kullanıcının merkezi olmayan devrime katılmasıyla birlikte Storj, verileri güvenli bir şekilde depolamak ve aktarmak ve merkezi olmayan bir dosya depolama çözümü olarak değiştirmek için tercih edilen platform haline gelecek.

Storj Nereden ve Nasıl Alınır?

Storj’u güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu