Tanınmış NFT Uygulaması Ethereum’dan Hedera’ya Geçiyor; HBAR Fiyatı Yükselecek mi?

Son zamanlarda, tescilli hashgraph teknolojisi üzerinde çalışan Hedera (HBAR) ağı, NFT alanında daha büyük ilerlemeler kaydediyor. Pazar, Blur ve diğer NFT pazar yerlerinin ortaya çıkmasıyla rekabetçi bir şekilde büyürken, Hedera kendisini Ethereum’dan kendi ağına geçiş yapan önde gelen bir müzik NFT projesi olan Mynt’e ev sahipliği yapacak.

Mynt Müzik NFT’lerini Hedera’ya Getiriyor

2022’nin ikinci yarısından bu yana, NFT pazarı, sektörün bir ayı piyasasına düşmesine katkıda bulunan dijital koleksiyon ürünlerinin satışında önemli bir yavaşlama yaşadı. Ancak bu, Hedera ekosisteminin büyümesini yavaşlatmadı çünkü Hedera, Hashgraph destekli ağının yanı sıra yeni uygulamalar oluşturmaya ve uygulamaya koymaya devam ediyor.

Salı günü, Hedera’nın geliştirme kolu HBAR Vakfı, yeni sanatçıları Web3 dünyasına dahil eden  ve onlara başarılı NFT projeleri başlatmaları ve büyütmeleri için içgörüler sağlayan bir fırlatma rampası işlevi gören Mynt’in lansmanını duyurdu. Mynt, NFT platformunun sanatçılar ve müzisyenler için aktif olarak yeni gelir akışları oluşturmak için kullandığı çevre dostu NFT’ler yaratma taahhüdü nedeniyle diğer Layer-1 blok zincirleri yerine Hedera’yı seçti.

HBAR Vakfı’nın Metaverse Fonu Başkan Yardımcısı Alex Russman şu açıklamada bulundu:

Mynt ekibi, Web3 inovasyonunun sanatçı yolculuğuna ve hayran deneyimine en iyi şekilde nasıl katkıda bulunduğuna dair net bir anlayış çerçevesinde endüstri uzmanlığını ve sanatçı ağını Hedera ekosistemine taşıyor.

HBAR’ın NFT Büyümesine Katkı Sağlıyor

Hedera, hız, güvenlik ve ücretler açısından NFT koleksiyonları oluşturmaya gelince, token hizmetinin ölçeklenebilir doğası nedeniyle tercih ediliyor. Karbon negatif Hedera ağında, 10.000 NFT’lik bir koleksiyon çıkarmanın maliyeti yalnızca 78 USD.

Ek olarak, University College London (UCL) en son araştırmalarında Hedera’nın, Ethereum’dan 3300 kat ve VISA’dan 1000 kat daha az enerji kullanarak, herhangi bir halka açık dağıtık defter teknolojisi (DLT) arasında işlem başına en az miktarda enerji tükettiğini keşfetti.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Dogecoin (DOGE) Fiyatı, Elon Musk Etkisiyle Yükselişte!

Hedera (HBAR) fiyatı şu anda 0,065 $’da el değiştiriyor ve bu, önceki yedi gün içinde kaydedilen %3’lük kazancın aksine son 24 saatte %1,21’lik bir artışı temsil ediyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu