Tayland Merkezli Siam Ticaret Bankasından (SCB), Ripple Destekli Sınır Ötesi Ödeme Hizmeti - BTC MAGAZİN

Tayland Merkezli Siam Ticaret Bankasından (SCB), Ripple Destekli Sınır Ötesi Ödeme Hizmeti

Banka, Tayland’ın Kamboçya, Laos, Myanmar ve Vietnam’dan gelen göçmen işçilere ve diğer güneydoğu Asya ülkelerinden oluşan bir hizmet tasarladı.

SCB Easy olarak adlandırılan sistem, Ripple’ın global ödeme ağı RippleNet aracılığıyla işletmelere ve bireylere sunuluyor.

Ticari bankacılığın kıdemli başkan yardımcısı Arthit Sriumporn, “[SCB Easy] Ripple üzerinde çalışıyor ve müşterilerimizin yurtdışından ailelerine ve arkadaşlarına telefonlarından para göndermelerini sağlıyor” dedi.

“Transferler gerçek zamanlı olarak gerçekleşmektedir, ancak yine de beş günlük süreçten daha ucuzdur. RippleNet’i dünyanın dört bir yanındaki bankacılık ortaklarına bağlanmak için kullandık, bu da daha fazla koridor açmamıza ve daha hızlı ve kolay bir şekilde daha fazla müşteriye hizmet vermemize yardımcı oldu.”

SCB, Tayland’ın varlık bazında üçüncü büyük bankasıdır. 1907 yılında kurulan şirket, 1.150 şubeye sahiptir ve Tayland Kralı’nın kısmen sahip olduğu bir bankadır.

Ripple, Güneydoğu Asya’da oldukça aktif. Ripple,Şubat ayı sonlarında para transferi firması Azimo ile Filipinler’e gidip-gelen dijital havaleler için yeni bir ortaklık duyurdu. Her iki firma da Filipinler’i havale alanında kazançlı ve önemli bir pazar olarak gördü. Filipinler, 2018 yılında 34 milyar dolarla dünyadaki en önemli havale destinasyonlarından biridir.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu