Telegram, Bitcoin Borsası Başlatıyor

Telegram’ın kurucusu Pavel Durov, mesajlaşma hizmetinin yakın gelecekte merkezi olmayan kripto para birimi ürünlerini piyasaya sürmeyi planladığını açıkladı. Bu ürünler, bir kripto para borsası yanı sıra saklama dışı cüzdanların lansmanını içerecek.

Telegram’ın Kripto Borsası

FTX borsasının çöküşünün ardından CEO, 30 Kasım’da yeni girişimin kripto para birimi varlıklarının mevcut merkezileşmesini düzeltmeye çalışacağını belirtti. Durov’a göre bu, milyonlarca kullanıcıyı hayal kırıklığına uğratan bir şey. Durov, bu açıklamayı kişisel Telegram kanalından yaptı.

Telegram kurucusu, FTX olayının meydana gelmesinin şaşırtıcı olmadığına dikkat çekti çünkü günümüz pazarında az sayıda insan önemli miktarda etkiye sahip.

“Biz geliştiriciler, kitleler için hızlı ve kullanımı kolay merkezi olmayan uygulamalar geliştirerek blockchain endüstrisini merkezileşmeden uzaklaştırmalıyız. Bu tür projeler nihayet bugün uygulanabilir.”

Durov

Daha fazla hayal kırıklığı yaşayan Durov, blockchain teknolojisinin mevcut ortamının, ademi merkeziyetçiliği teşvik etmek olan başlangıcındaki temel fikirden saptığını belirtti.

Telegram’ın Kripto Başarısı

Durov’a göre, tamamen merkezi olmayan bir müzayede platformu olan Fragment’i bir araya getirmek sadece 5 hafta sürdü ve kendisi dahil 5 kişi ile gerçekleşti.

Fragment, “popüler uygulamaları barındırmak için yeterince hızlı ve verimli bir blockchain platformu” olan The Open Network veya TON’a dayanıyor.

“TON gibi teknolojilerin potansiyeline ulaşmasıyla, blockchain endüstrisi nihayet temel misyonunu yerine getirebilmelidir – gücü insanlara geri verme.”

Durov

FTX Fiyaskosu

Hikaye, FTX’in iflas davası açmasıyla bitmiyor. Bu ayın başlarında, bir bilgisayar korsanı Bahamalar merkezli kripto para borsası FTX’e erişim sağladı ve yaklaşık 600 milyon dolar değerinde kripto para çaldı.

İflas etmiş kripto borsası FTX, 130’dan fazla firmasının aniden iflas koruması için başvurmasının ardından günün ilerleyen saatlerinde saldırıyı duyurdu.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin Tüm PayPal Kullanıcıları İçin Ne Zaman Kullanılabilir Olacak?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu