Telegram'ın Yeni Blockchain Projesi Ethereum İle Uyumlu Olacak - BTC MAGAZİN

Telegram’ın Yeni Blockchain Projesi Ethereum İle Uyumlu Olacak

Telegram’ın yeni blockchain projesi, ethereum ile uyumlu olacak.

Mesajlaşma şirketinin Pazar günü Telegram Open Network’un (TON) bir düğüm çalıştırması için kod yayınlaması bekleniyor. Bu da kullanıcıların projelerini 31 Ekim’de beklenen ana ağ lansmanı öncesinde denemelerine izin verecek.

Telegram’ın token satışında yatırımcılar tarafından başlatılan bir teknoloji startupı olan TON Labs, geliştiricilerin yeni ağda kurmalarına yardımcı olacak bir dizi araç geliştiriyor. TON Labs CEO’su ve yönetici ortağı Alexander Filatov, bu araçlardan birinin, ethereum için yapılan ademi merkeziyetçi uygulamaların TON’da da çalışmasına izin verecek bir Solidity derleyicisi olacağını söyledi.

Filatov şu açıklamada bulundu:

“Yaptığımız en zor şey muhtemelen buydu. Gelişmiş Ethereum topluluğunun, ethereum için yazdıkları her şeyi TON’a çekmesine izin verilecek. ”

Filatov, Temmuz’dan bu yana test aşamasında olduklarını söyledi.

TON’un Lansman öncesi testlerinin 31 Ekim’e kadar sürmesi bekleniyor. Bu gerçekleşmezse, Telegram’ın kullanıcı sözleşmesine göre yatırımcılara token satışında geri ödeme yapması gerekecek. 

Filatov, Pazar günkü kod sürümünün TON’un piyasaya sürülmesinin en önemli aşaması olacağını söyledi:

“Düğüm sürümü ile ana ağın başlatılması arasında, olası hataları ve güvenlik açıklarını test etmek, tanımlamak ve düzeltmek için çok az zamanımız var.”

Filatov, “GRAM’larla (Telegram’ın tokeni) oynayabilir, hafif bir müşteri aracılığıyla düğüme konuşarak basit bir akıllı sözleşme yazabilir ve bir cüzdan yaratabilirsiniz” dedi.

Telegram, 2018’de proje için en az 1.7 milyar dolar topladı. Altı yıl önce kurulan mesajlaşma servisi 200 milyon aktif kullanıcıya sahip olduğunu iddia ediyor.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu