Telegram’ın Gram Token Çıkışı Başka Bir Duvara Çarptı

  • Yargıç Kevin Castel, 1 Nisan’da Telegram’ın ABD içindeki veya dışındaki kişilere tokenler dağıtmayacağına karar verdi.
  • TON blockchain topluluğu, mahkeme kararına rağmen lansmana devam edebileceklerini söylüyor.
  • TON blockchain “merkezi olmayan açık kaynaklı bir çözümdür” ve bu nedenle kimse piyasaya sürülmesini engelleyemez.

New York’taki bir federal yargıç, Telegram‘ın Gram tokenlerindeki dağıtımı durdurmak için son zamanlarda verilen ihtiyati tedbirin ABD ve denizaşırı ülkelerdeki tüm kuruluşları kapsadığını açıkladı. ABD Bölge Hakimi P. Kevin Castel, 1 Nisan’da Telegram’a 24 Mart’ta verilen ihtiyati tedbirin kapsamını öğrenmek isteyen bir soruşturmaya yanıt verdi. Hakim, Telegram’ın 2018’deki İlk para teklifindeki (ICO) tokenleri ABD dışındaki katılımcılara dağıtmayacağını söyledi.

Mahkeme, Telegram’ın ABD’deki insanların ve kurumların Gram tokenlerine erişmesini önlemek için önlemler alacağından emin değil. Yine de, Yargıç Castel, sosyal medya şirketinin ön tedbirin uygulanmasına meydan okuyan bir tartışma yapmadığını da sözlerine ekledi. Dahası, Telegram Ekim 2019’dan bu yana önerilen ihtiyati tedbir kararı aldı.

TON topluluğu lansman için zorlayacak

Telegram’dan bir temsilci 26 Mart’ta bir röportajında, TON topluluğunun ihtiyati tedbirlere rağmen Gram’ı başlatmayı düşündüğünü söyledi. Temsilci Fedor Skuratov, “hiç kimse TON’un başka herhangi bir kurum, kişi veya topluluk tarafından başlatılmasını engelleyemez, çünkü TON merkezi olmayan açık kaynaklı bir çözümdür” dedi.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Yorumlar (Hayır)

Cevap bırakın