Tesla’dan Sürpriz Karar: Ödeme Yöntemi Olarak Bitcoin’i Bırakıp Dogecoin’i Seçti

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, ödeme sayfasının kaynak kodundaki dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’i (BTC) perşembe günü silmiş olabilir. Ancak, en büyük meme kripto para birimi olan Dogecoin (DOGE) ödeme seçeneği olarak kaynak koddaki yerini koruyor.

Tesla, DOGE’yi Bitcoin’e Tercih Etti

Wu Colin, kripto topluluğunda Tesla’nın Bitcoin ve Dogecoin’i ödeme sayfasının ana kaynak koduna eklediği yönünde birçok söylenti olduğunu daha önce bildirmişti. Ocak 2023’ten bu yana BTC ve DOGE’nin ödeme sayfasının kaynak kodunda olduğu doğrulandı.

Colin, Tesla’nın BTC ile ödeme hizmetini daha önce durdururken Bitcoin ve Dogecoin taşıyan kodu kaldırmadığını belirtti. Ancak şu anda Tesla’nın bu hizmet için sadece Dogecoin’i Bitcoin’e tercih etmeye karar vermiş gibi göründüğünü ekledi.

Bu durum, Tesla’nın Bitcoin’i bırakıp DOGE’yi seçmesiyle kripto topluluğu için bir sürpriz olabilir. Ancak Tesla, bu konuda resmi bir açıklama yapmadı.

Tesla’nın CEO’su Elon Musk, zaten büyük bir DOGE hayranı. En büyük meme kripto parasını her platformda tanıttığı görülüyor.

Tesla, BTC Bakiyesini Koruyor

Tesla’nın Bitcoin bakiyesi 2023’ün ikinci çeyreğinde değişmedi. Otomobil üreticisinin toplam değeri yaklaşık 184 milyon dolar civarında ve bu rakam son üç çeyrek boyunca sabit kalmış durumda.

Bitcoin fiyatı, uzun bir süre sonra 30 bin dolarlık fiyat seviyesinin üzerinde işlem görerek biraz iyimserlik gösterdi. BTC fiyatı son 90 günde yaklaşık %10 arttı. Şu anda ortalama bir fiyat olan 29,820 dolar seviyesinden işlem görüyor. Son 24 saat içinde işlem hacmi %10 artarak 13.5 milyar dolar seviyesine ulaştı.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Onaylanan İlk Bitcoin ETF'si Bu Hafta İşleme Başlayacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu