Tether, Piyasa Değeri'ne 2.4 Milyar Dolar Ekledi - BTC MAGAZİN

Tether, Piyasa Değeri’ne 2.4 Milyar Dolar Ekledi

  • Paolo Ardoino, 15 Eylül’den beri USDT’nin piyasa değerine 2.4 milyar dolar daha eklediğini tweetledi; bu 2. en büyük stabilcoin USDC’nin toplam piyasa değerine eşittir.

En çok kullanılan USDT stabilcoinin sahibi olan Bitfinex ve Tether’in CTO’su Paolo Ardoino, USDC’nin sahip olduğu toplam piyasa değeri miktarındaki fonun, sadece iki ay içinde USDT’ye eklendiğini duyurmak için Twitter’a gitti: 2.4 milyar dolar.

Bu arada USDC, kripto piyasasındaki en büyük ikinci stabilcoindir.

“15 Eylül 2020’den bu yana, sadece 2 ayda, @Tether_to en büyük 2. stabilcoinin (USDC) toplam piyasa değeri kadar fonu, (USDT’nin) piyasa değerine ekledi.”

Tether Piyasa Değeri 17,5 Milyar Dolara Yaklaştı

En büyük stabilcoin olan Tether, şu anda 17.475.637.330 dolarlık piyasa değeri ile övünüyor ve 15 Eylül’den beri -sadece iki ayda- piyasa değerine 2.4 milyar dolar ekledi.

Bu arada, bu miktar, ikinci en büyük stabilcoin olan USD Coin’in (USDC) toplam piyasa değeri demektir. Basın zamanında, USD Coin CoinMarketCap’ta on ikinci sıranın sahibidir.

Tether’in Kullanımı DeFi Desteği İle Birlikte Artıyor

Tether’in stabilcoini USDT en çok likiditeye sahip olan stabilcoindir ve genellikle para havaleleri/transferleri için kullanılır. Yatırımcıların favori rezerv para birimidir.

Tether ayrıca Ethereum, EOSIO, Tron ve Omni gibi diğer blokzincirlerinde de USDT basmaktadır. USDT’nin bu sürümleri; DeFi piyasasının çeşitli finansal protokollerine uyumludur.

Tether şeffaflık sayfasına göre USDT’nin basıldığı en popüler platform Ethereum olmaya devam ediyor- ETH zincirinde 11 milyardan fazla USDT basıldı.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu