Tether (USDT) Piyasa Değeri 17 Milyar Doları Aştı

  • En popüler stabilcoin, Tether (USDT) başka bir muhteşem dönüm noktasına ulaştı. Büyümesinin arkasında ne var?

ABD Doları endeksli Tether (USDT veya USDt), kripto para birimleri segmentindeki en çok kullanılan ve en popüler olan stabilcoindir. Bugün, 6 Kasım, piyasa değeri bir başka etkileyici dönüm noktasına ulaştı.

Tether, DeFi Çalışmasıyla Birlikte Büyüyor

Bugün, Tether’ın önde gelen stabilcoini USDT, varlığının piyasa değerini 17.000.000.000$’a çıkardı. Bu sayı, tüm stabilcoin alanındaki rakipleri için ulaşılamaz bir değerdir.

Tether çözümlerinin geliştirilmesi ve sürdürülmesinden sorumlu ekip, bu başarının USDT’nin benzersiz kullanılabilirliğine atfedilmesi gerektiğinden emin. ABD Dolarına sabitlenmiş olduğundan, havale işlemlerinde ve tüccarlar için rezerv para birimi olarak yaygın olarak kullanılmaktadır.

Bu arada, USDT’nin Ethereum, EOS ve Tron tabanlı sürümleri, ilgili platformlarda çalıştırılan merkezi olmayan finansal protokollere entegre edilebilir.

Bununla birlikte, Tether (USDT) dünyanın dört bir yanındaki sayısız tüccar ve DeFi meraklıları için “hepsi bir arada” rezerv para birimi haline geldi.

Tüm Platformların Devi

Bitfinex ve Tether’in baş teknoloji sorumlusu Paolo Ardoino, Tether’in bu sonucu; blokzincir ve kripto segmentinde eşsiz bir tanınma seviyesine borçlu olduğunu iddia ediyor:

“Şimdi, spot ticaret hacmindeki büyük payı artık Tether yönetiyor. Tether şimdi çok daha öne çıkıyor. İnsanlar; Tether’e güveniyor ve kriptonun en çok likiditeye sahip istikrarlı ve popüler stabilcoinini kullanmayı seviyor.”

Tether (USDT), sorunsuz bir ticaret deneyimi sağlamak için birden fazla protokolde yayınlanır.

Basın zamanında, Tether (USDT); Algorand’da, Bitcoin Cash’ın Simple Ledger Protocol’ünde (SLP), Ethereum’da, EOS’ta, Liquid Network’ta (Blockstream tarafından Bitcoin yan zinciri), Omni’de (Bitcoin tabanlı çözüm) ve Tron’da mevcuttur.

Bunun yanı sıra USDT, OMG Network tarafından “Plasma” gibi Ethereum ölçeklenebilirliği için “Layer 2” çözümlerini kullandı.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Dünyanın En Büyük Sinema Zinciri Dogecoin ve Shiba Inu Kabul Ediyor

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu