Tezos (XTZ) Nedir? Tezos (XTZ) Geleceği ve Yorum 2022

Tezos (XTZ) Nedir?

Tezos, 2014 yılında Arthur Breitman ve Kathleen Breitman tarafından yönetilen bir yazılım geliştirici ekibi tarafından geliştirildi. 2017 yılında yürüttükleri bir kampanya ile Bitcoin ve Ethereum fonlarında toplam 232 milyon dolar topladılar. Toplanan fonlar, İsviçre merkezli Tezos Vakfı tarafından yönetiliyor. İleriye dönük olarak, Tezos Vakfı, XTZ Token kullanıcılarının yönetimdeki gücünü artırarak belirleyici anı geri almayı hedefliyor.

Tezos, gerçekten dijital bir toplum inşa ederek merkezi olmayan ve otonom bir blok zinciri yaratmayı hedefliyor. Ortak ilgi alanları ve endişelerin eşlik ettiği bu dijital topluluk, XTZ ile ortak kararlar alarak platformu daha da geliştirmeyi amaçlıyor.

Tezos, Ethereum gibi akıllı bir sözleşme platformudur. Ethereum akıllı sözleşme sisteminin yanı sıra platform değişikliklerine izin verilir. Böylece zaman zaman ortaya çıkabilecek ihtiyaçlara ilişkin gerekli düzenlemelerin katı bir ikilemle değil, teknik cemiyet kararlarıyla kendi bünyesinde yapılmasını sağlar.

Tezos platformunda gerekli geliştirmeler geliştiriciler tarafından yapılır. Platformda gerekli geliştirme olduğunda, yazılım geliştiriciler bu talebi XTZ dijital topluluğuna iletecektir. Bu iddiayı desteklemeye istekli olan XTZ topluluğu, geliştiricilere XTZ token’larında ödeme yapıyor. Bu nedenle yapılan geliştirmenin firma tarafından onaylanması gerekir ve en büyük desteği alan geliştirme yapılacaktır. XTZ Yazılım Geliştirici Ödülü ile geliştirme çalışmaları için ücret ödenmekte ve geliştiriciler teşvik edilmektedir.

XTZ akıllı bir sözleşme platformudur. Bu platformu diğer blockchain sistemlerinden ayıran en önemli özelliği, projenin geliştirilmesinin oluşturulan dijital topluluğun onayı ile yapılması ve gerektiğinde geliştirmenin yapılmasına imkan vermesidir.

Bitcoin veya Ethereum gibi Blockchain sistemleri geliştirilemez ve bu da bu ağlarda hard forklara neden olur.

XTZ, gerekli gelişmeler yazılım geliştiriciler tarafından belirlenir ve XTZ dijital topluluğu tarafından oylanır. XTZ topluluğu, gerekli gördükleri geliştirmeye XTZ ile katkıda bulunuyor ve yazılım geliştiricinin en yüksek bağışla projesine imza attı. Bu nedenle yazılım geliştirme, şirketin istediği doğrultuda gerçekleştirilir ve yazılım geliştiriciler bu çalışma için ödül alırlar.

Tezos (XTZ) platformu geliştirildiği ilk günden itibaren Ethereum sistemi ve Bitcoin’den farklı olarak PoW (cihazların güç tüketimi ile madencilik) yerine yetkili PoS sistemi ile madenciliğe izin verdi. Bitcoin ve Ethereum gibi sistemlerde kullanılan PoW, yüksek elektrik tüketimine yol açmaktadır. XTZ onaylı PoS madenciliğinde cüzdanınızda yeterli (XTZ) olması yeterlidir. Madencilik XTZ herhangi bir ekipman gerektirmez veya elektrik tüketmez. Madencilik sanal yapılır.

Tezos (XTZ) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Arthur Breitman ve Kathleen Breitman tarafından kurulöuştur.
  • Kuruluş Yılı: 2014
  • Blok ZinciriEthereum
  • Toplam Arzı: 916,171,114
  • Dolaşımdaki Arzı: 894,585,939
  • Piyasa Değeri: ₺ 26.046.593.331,51
  • En Düşük Fiyat: ₺ 22,60
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 142,11
  • Proje Amacı: XTZ, dijital bir toplum inşa ederek gerçekten kendi kendini düzenleyebilen, merkezi olmayan bir blok zinciri yaratmayı hedefliyor. İlgi alanlarını ve hobilerini paylaşan bu dijital topluluk, XTZ ile ortak kararlar alarak platformu geliştirdi.
Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Loom Network (LOOM) Nedir? Loom Network (LOOM) Geleceği ve Yorum 2022

Tezos (XTZ) Geleceği

Tezos Coin incelemelerine baktığımızda uzun süredir aktif yatırımcıların güvendiği bir proje olduğunu görüyoruz. Tezos Coin, yaklaşık dört yıldır piyasada işlem görüyor ve kripto pazarını şekillendiren bir proje. Son zamanlarda ağda yapılan yeni güncellemelerle geri dönen XTZ Coin, uzmanlar tarafından geleceği parlak bir proje olarak değerlendiriliyor.

Kripto para birimlerinin geleceği hakkında fikir sahibi olmak için öncelikle kripto paranın yorumlarını dinlemek gerekiyor. Çünkü piyasa, yatırımcıların hareketleriyle şekilleniyor. XTZ için bir örnek verecek olursak, sürekli olumsuz geri bildirim satış baskısı yaratacağından fiyatların düşmesine neden olabilir veya olumlu geri bildirimler daha yüksek fiyatlara yol açacağından daha yüksek fiyatlara neden olabilir.

İnsanların XTZ kripto para birimine güvendiğini söylemek güvenlidir. Şu anda en değerli 50 kripto para birimi arasında yer alan XTZ, sağlam bir geçmişi ve projesi olduğu ve tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşabileceği için iyi bir yatırım olarak kabul ediliyor. Bu, XTZ’yi umut verici bir para haline getirebilir. Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

Tezos (XTZ) Yorum

Tezos Coin, kendi blok zinciri olan Tezos blok zincirini kullanarak kriptografik ve güvenli işlemler yürütür. Üstelik 2014’ten yılından beri faaliyet gösteren XTZ Coin’in oldukça güvenli olduğu söylenebilir.

İlk olarak 2017 yılında piyasaya giren XTZ Coin, bu kripto pazarlarında kendine yer edinmeyi başardı. Şiddetli yükseliş dönemleri dışında yatırımcılarını rahatsız etmeyen XTZ Coin, neredeyse her seferinde boğa koşusunu takip ediyor. Bu durumun gelecekte kripto para biriminde veya XTZ Coin’de bir olumsuzluk olmadıkça yükseliş momentumunun sürekli devam edeceğini gösterdiğini söyleyebiliriz.

Tezos (XTZ) Nereden ve Nasıl Alınır?

Tezos (XTZ)’u güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu