Thomas Lee, FOMC Toplantısından Bitcoin ve Piyasa İçin Olumlu Sonuçlar Bekliyor

Fundstrat Araştırma Başkanı Thomas Lee, daha önce Bitcoin’in 150.000 dolar seviyesine çıkacağını iddia etmişti. Şimdi ise 20 Eylül’de gerçekleştirilen Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısından yatırımcılar için olumlu sonuçlar beklediğini ifade ediyor.

ABD Merkez Bankası Stratejik Değişiklik mi Yapıyor?

Lee, CNBC ile yaptığı bir röportajda, merkez bankasının uzun süredir sıkı bir şekilde verilere dayanan yaklaşımından sapabileceğini belirtti. ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell dahil olmak üzere, Fed yetkilileri genellikle faiz kararlarını ekonomik göstergelere dayandırıyor. Lee bu konuda şunları söyledi:

“20 Eylül, kritik bir gün olabilir. Fed’in sürekli veri odaklı yaklaşımından uzaklaşabileceğini ve bu değişikliğin piyasa için olumlu olabileceğini düşünüyorum.”

Ne var ki, Lee, piyasaların bu durum karşısında nasıl bir tepki vereceği konusunda kesin bir görüşe sahip değil.

Lee daha önceleri Bitcoin’in değerinin, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından spot ETF onayı kapsamında nasıl etkilenebileceğini belirtmişti. Bloomberg analistlerinin raporları, Bitcoin ETF’lerinin 2023’te %75 olasılıkla onay alacağına işaret ediyor.

Powell Konuşmasına Dair Beklentiler Neler?

Yatırımcılar, Powell’ın işsizlik oranları ve %2’lik enflasyon hedefi hakkında neler söyleyeceğini merak ediyor. Eğer Lee’nin tahminleri doğruysa, Powell, enflasyonun beklenen düşüşüne paralel olarak faiz artırımının ertelenebileceği sinyalini verebilir. Ancak, Powell daha önce Jackson Hole’da yaptığı konuşmada, gerektiğinde faizleri daha da artırabilecekleri yönünde açıklamalar yapmıştı.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Kripto Piyasası Tasfiyesi 185 Milyon Doları Aştı; Bitcoin (BTC) Düşüyor

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu