Tim Cook: Özel Kuruluşların Dijital Para Birimi Yaratması Fikrinden Memnun Değilim - BTC MAGAZİN

Tim Cook: Özel Kuruluşların Dijital Para Birimi Yaratması Fikrinden Memnun Değilim

Apple CEO’su Tim Cook, kamu kullanımı için kendi dijital para birimlerini başlatan teknoloji şirketleri konusundaki tutumunu paylaştı.

Cook, dijital para birimi yaratan özel kuruluşları desteklemiyor, paranın hükümete ait olduğunu doğrulayarak bu fikre karşı çıkıyor.

Paranın Kontrolü Özel Kuruluşlara değil Hükümete Ait

Cook’a göre, para ve savunmanın hükümet tarafından kontrol edilmesi ve özel kuruluşların kontrolünde olmaması gerekiyor.

“Özel bir grubun rakip bir para birimi yarattığı fikrinden memnun değilim. Özel bir şirket bu şekilde güç kazanmak zorunda değil.”

Tim Cook

Cook, hükümetlerin ve özel şirketlerin rolü hakkında da açıklamada bulundu:

” Temsilcilerimizi devletin sorumluluklarını üstlenecek şekilde seçiyoruz. Şirketler seçilmez, bunun için gitmek zorunda kalmazlar ”

Tim Cook

 Jennifer Bailey, Apple Pay başkan yardımcısı seçildikten sonra, özel bir etkinlikte CNN’e “Apple’ın kripto paraları yakından izlediğini” belirtmişti.

“Kripto paraların ilginç olduğunu düşünüyoruz. Uzun vadeli olarak ilginç bir potansiyele sahip olduğunu düşünüyoruz ”

Jennifer Bailey

Bu açıklama, Apple’ın bir şekilde kriptoyu desteklemeyle ilgilenebileceği varsayımına yol açsa da, şirket bu yönde herhangi bir adım atmadı. Apple’ın son iPhone 11’i kripto için destek sunmuyor, rakip şirketi Samsung ise daha önce bir blok zincir cüzdanı ve 33 kripto para birimi desteği ile bir telefon başlattı. Apple Card’ın piyasaya sürüldüğü tarihte şirket, kartın bitcoin ve diğer kripto para birimleri gibi fonksiyonları desteklemeyeceğini açıkça belirtti.

Tim Cook’un son açıklamalarıyla, Apple’ın kriptoya girme olasılığı daha da azaldı.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu