Tim Draper Bitcoin Tahminini Yineledi: $250.000 - BTC MAGAZİN

Tim Draper Bitcoin Tahminini Yineledi: $250.000

Kripto boğası ve kıdemli yatırımcı Tim Draper, Bitcoin fiyatı konusunda yeni tahminde bulundu. CNBC Squawk Alley ile yakın zamanda yapılan bir röportajda Draper, son piyasadaki gerilemeye rağmen 2023’ün başında Bitcoin’in fiyatının 250.000 $ olacağına inanıyor.

Draper ayrıca, o zamana kadar, çekici nitelikleri nedeniyle Bitcoin’in tercih edilen para birimi olacağını belirtti.

Coronavirus hızla yayılıyor ve şu anda dünya çapında 80.000 kişiye Çin’den  yayılan virüsle enfekte oldu. Bu patlamanın ardından, yatırımcıların risk varlıkları çökerken ABD hisse senetleri önemli ölçüde düştü. Böyle küresel korkular olduğunda, yatırımcılar altın gibi güvenli yatırım varlıklarına yöneliyorlar. Gerçekten de, altın fiyatı son zamanlarda ons başına 1680 dolar olarak yedi yılın en yüksek seviyesini kaydetti. 

Bitcoin henüz altınla birlikte toplanmasa da, Draper yakın zamanda yatırımlarının çoğunu Bitcoin’e aktardığını söyledi. Draper, Bitcoin’in  “artık güvenli bir sığınak” olduğunu ve Bitcoin’in fayda sağlamaya hazır olduğunu ima etti.

“Hala tahminlerime tutunuyorum. Bence 2022’de veya 2023’ün başında Bitcoin 250.000 dolara çarpacak. ”

x25 Kat Yükseliş

Kripto para biriminin 2023 yılına kadar 250 bin dolara ulaşması için şu anki 9,600 dolar seviyesinden 25 kat fazla artması gerekiyor.

Draper’a göre, bu yükseliş tahmini, Bitcoin’in “tercih edilen para birimi” olacağı gerçeğiyle yönlendirilecek. Şu anda Bitcoin’i kullanmanın kolay olmadığını, ancak önümüzdeki yıllarda daha da kullanılabilir hale geleceğini söyleyen Draper, Lightning Network gibi çözümlerin Bitcoin’in kitlesel benimsenmesi için daha ölçeklenebilir hale gelmesine yardımcı olacağını belirtti .

“Bitcoin ölçeklenebilir hale geldikten sonra, kullanıcıların kredi kartlarıyla ilişkili yüksek işlem ücretleri ödemek veya “sürtünmesiz, açık, şeffaf, küresel ve herhangi bir siyasi güce bağlı olmayan” bir kripto para birimi kullanmak arasında seçim yapmak zorunda kalacaklar. İnsanlar sonunda bu belirleyici değişimi gerçekleştirecek ve “Bitcoin en büyük kazanan olacak”

Draper’ın röportajı, Warren Buffett’in genel olarak Bitcoin ve kripto para birimlerini eleştirmesinden kısa bir süre sonra gerçekleşti. BtcMagazin tarafından bildirildiği gibi Buffett, “kripto para birimlerinin temelde bir değeri olmadığını ” ileri sürdü ve gelecekte herhangi birine sahip olmayı düşünmediğini belirtti.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu