Milyarder Tim Draper: COVID-19 Krizinden Sonra İnsanlar Bitcoin’e Doğru Hareket Edecek

  • Tim Draper, dünya hükümetleri tarafından başlatılan ‘acımasız’ karantinaların ve para basmanın insanları Bitcoin’e doğru itebileceğine inanıyor

Önde gelen girişim kapitalisti Tim Draper, yeni röportajına göre, dünya hükümetlerinin COVID-19 pandemisinden gelen darbeyi hafifletmek için çok fazla para bastığını belirtti.

Draper, coğrafi sınırların çok anlamlı olmayacağını ve bu da bağımsız kripto para biriminin benimsenmesini teşvik edeceğini umuyor.

Korku virüsten daha kötü olabilir

Milyarder yatırımcı, tüm ekonomileri kapatmanın virüsün kendisinden daha fazla ölüme yol açacağını tweetledi. Roger Ver tarafından da iletilen mesajı, pandeminin keskinleşme eğrisinden endişe duyanlarla iyi oturmadı.

En son röportajında ​​Draper, hükümetlerin, onların acımasız önlemlerinin aşırı tepki verebileceğini iddia ederek önceki tweetini ikiye katladı.

Şu an itibariyle, ölümcül hastalığın yayılmasını önlemek için dünya çapında yaklaşık dört milyar insan karantina altında.

Para basmanın yerine Bitcoin

Girişim kapitalisti, temelde dünya ekonomisini ‘tanklayan’ aynı hükümetlerin, onu kurtarmak için parasal teşvik toplayacağına dikkat çekti. ABD Federal Rezervi kısa bir süre önce virüslere çarpan ekonomiyi desteklemek için sınırsız niceliksel genişleme başlattı.

Draper “Ve sonra ekonomiyi patlatıp onu geri kazandıktan sonra, ekonomiyi geri kazanabilmek için için tüm bu parayı basacaklar ve şimdi, ekonomiyi geri almaya çalışırken, bir sürü parayla sular altında kalacaklar ve bu paraların değeri daha az, daha az ve daha az olacak” dedi.

Draper’a göre bu, insanların dolar mı yoksa BTC mi istediklerini sorgulatacaktır.

Daha önce, bu krizden kurtaracak olan şey olarak dünya hükümetlerini değil, kripto parayı seçtiğini belirtmişti. Bu arada, Galaxy Digital’den Mike Novogratz, 2020’nin Bitcoin yılı olabileceğini tahmin etmişti.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Yorumlar (Hayır)

Cevap bırakın