TomoChain (TOMO) Nedir? TomoChain (TOMO) Geleceği ve Yorum 2022

TomoChain (TOMO) Nedir?

TomoChain, günümüzde büyük kripto platformlarının karşılaştığı ölçeklenebilirlik sorunlarının çoğunu çözmeye yardımcı olmayı amaçlayan bir Ethereum Sanal Makinesi (EVM) uyumlu Blockchain’dir. Tomo sistemi, kullanıcıların hızlı onay süreleri sağlarken düşük maliyetli işlemleri kolaylaştırmasına olanak tanır. Ek olarak, ekosistem, yüksek düzeyde veri bütünlüğü, iç güvenlik ve kişisel gizliliği korumak için belirli “rastgeleleştirme” ve “çift doğrulama” protokollerini kullanır.

TomoChain’in işlevsel performansı, toplam 150 ana düğüm içeren ayarlara bağlıdır. Bu ana düğümler, işlemleri çok düşük transfer ücretleriyle kolaylaştırmaya yardımcı olmak için bir Proof of Stake Oylama (PoSV) konsensüs modeli de kullanır.

Proje , daha önce NEM de dahil olmak üzere bir dizi tanınmış projeyle ilişkilendirilmiş olan kurucu ortak ve CEO Long Vuong tarafından yönetiliyor. Le Ho, TomoChain’in kurucu ortağı ve diğer CFO’su. Daha önce, HSC Menkul Değerler’in Yatırım Bankacılığı Bölüm Başkanıydı. Bu amaçla şirket, NEO Global Capital’den Roger Lim ve Kambria’nın kurucu ortağı Thuc Vu da dahil olmak üzere bir dizi saygın endüstri liderini danışma kuruluna aldı.

Ölçeklendirme çabalarını kolaylaştırmak için TOMO, veri kümelerinin daha küçük parçalara bölündüğü ve daha sonra birlikte işlendiği ve ağda daha hızlı bilgi aktarımına izin veren bir bölümleme sistemi kullanır. TOMO, modeli kullanarak proje yaşam döngüsünün ilk 8 yılında toplam 100 milyon TOMO üretebilen yüzen bir token. Bununla birlikte, bu sürenin ardından, platformun ana düğümleri, toplam para birimi arzını yılda yüzde 0,5’ten 1 milyona çıkarma potansiyeline sahiptir. (yaklaşık yüzde 0.5-1’lik bir yıllık enflasyon oranına karşılık gelir).

TOMO, Ethereum, EOS, Tron ve daha pek çok akıllı sözleşmeler oluşturabileceğiniz bir blok zinciri platformudur. Ethereum’un karşı karşıya olduğu ölçeklenebilirlik sorununa çözüm bulmak amacıyla ortaya çıkan Tomo, işlemlerin 2 saniyede çok düşük komisyonlarla onaylanmasına izin vermek için Proof of Stake (POSV) oylama algoritması ile 150 Masternode mimarisi ile bu sorunu çözüyor.

TOMO ayrıca tüm Ethereum etkin çapraz zincir akıllı sözleşmeleri (EVM’ler), protokolleri ve token transferlerini destekler. Platform ayrıca Masternode mimarisine parçalama, paralel EVM, özel zincir, donanım entegrasyonu gibi teknikleri eklemeyi planlıyor. Şu anda saniyede 2.000-5.000 işlem gerçekleştirebilen TOMO, parçalama etkinleştirildiğinde 20.000-30.000 sayı görmeyi bekliyor.

TOMO, TOMO blok zincirinde çalışan çok çeşitli ürün ve uygulamaları barındıran bir blok zinciri geliştirme ortamı yarattı. TOMO, geliştiricilerin yararlanabileceği çeşitli gelişen protokollere sahip çalışan bir blok zinciridir. Ayrıca TOMO, geliştiricilerin geliştirmesi için kendi izinsiz, açık kaynaklı merkezi olmayan uygulamalarını (dApps) tasarladı ve uyguladı. Ayrıca, TomoChain’in dApp’leri, kolay ve kullanıcı dostu blok zinciri tabanlı iş çözümleri sağlayarak kurumsal benimseme için tasarlanmıştır.

Bu, geliştiricilerin TOMO üzerinde minimum maliyetle yenilikçi ve ölçeklenebilir uygulamalar oluşturmasına olanak tanıyan tamamen merkezi olmayan, optimize edilmiş ve uygun maliyetli bir ticaret sistemi sağlar. TOMO, Truffle Suite, Remix ve MetaMask gibi Web3 cüzdanları gibi çeşitli endüstri standardı geliştirici araçlarıyla kolayca entegre edilebilir.

TomoChain, geliştiricilerin güvenlikten ödün vermeden dApp’leri hızla başlatmasına yardımcı olur. Bu, TOMO yazılım geliştirme kiti (SDK), TomoP SDK, TomoX SDK ve TomoWallet SDK kullanılarak elde edilir. Ayrıca, TOMO oldukça ölçeklenebilir. Saniyede 2.000 işlem (TPS) ve iki saniyelik onay süreleri ile TOMO blok zinciri, yoğun ağ tıkanıklığı zamanlarında bile güvenlik ve istikrar sağlayacak kapasiteye ve verime sahiptir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Binance Borsasına Nasıl Üye Olunur?

TomoChain blok zinciri, ağı güvence altına almak için Masternode’lara güvenir. TOMO Masternode’ları, yeni oluşturulan blokları üreterek, doğrulayarak ve doğrulayarak TOMO ekosisteminde önemli bir rol oynayan tam düğümlerdir. Bir TOMO Masternode adayı olmak için bir aday 50.000 TOMO yatırabilir ve stake ödülleri kazanabilir. Adaylar istedikleri zaman istifa etmekte serbesttirler. Ancak, istifa gönderildikten sonra, tüm mevduat paraları 30 gün boyunca kilitlenecektir.

Aday, her dönem için oylanan ilk 150 aday arasında yer aldıklarında TomoChain Masternodes olmaya hak kazanır. TOMO Masternode’ları da istifa edebilir ve 30 günlük kilitleme süresi hala geçerlidir. Ayrıca Masternode’ların aldığı ödüller, imzaladıkları imza sayısı ile orantılıdır.

TomoChain (TOMO) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Long Vuong
  • Yayınlanma Yılı: 2018
  • Blok Zinciri: Blockchain
  • Toplam Arzı: 100,000,000
  • Dolaşımdaki Arzı: 92,553,162
  • Piyasa Değeri: ₺ 823,452,968
  • En Düşük Fiyat: ₺ 7.16
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 71.37
  • Proje Amacı: TomoChain, geliştiricilerin yararlanabileceği çeşitli geliştirme protokollerine sahip çalışan bir blok zinciridir. Ayrıca TOMO, geliştiricilerin geliştirmesi için kendi izinsiz ve açık kaynaklı merkezi olmayan uygulamalarını (dApps) tasarladı ve uyguladı.

TomoChain (TOMO) Geleceği

TomoChain yol haritası, kullanıcılara ve projenin potansiyel yatırımcılarına ayrıntılı ürün geliştirme bilgileri sağlar. TOMO Yol Haritası web sitesi, tamamlanmış ve devam eden projelerle ilgili düzenli güncellemelerin yanı sıra en son taahhütlerin bir beslemesini görüntüler. Ayrıca kullanıcılar, devam eden güncellemelerin tamamlanma aşamasını net bir şekilde görebilirler.

TOMO Yol Haritası ‘e göre, yeni özellikler ve yetenekler eklenmiş olarak 2021’in ikinci çeyreğinde TomoX SDK yükseltmelerini görmeyi bekleyebiliriz. Ek olarak, TomoChain v2.2.0’ın Mayıs 2021’de yapılması planlanıyor ve Haziran ayı sonlarında TOMO v2.4.0’ın yeni bir sürümünün yayınlanması planlanıyor. Proje çerçevesindeki bu teknik güncellemeler, ön uç kullanıcı deneyimini iyileştirecektir. Ek olarak, bu kilometre taşları TomoChain’in kapsamlı yol haritasının bir parçasıdır.

Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu unutmamalı, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

TomoChain (TOMO) Yorum

TomoChain, şu anda işletmeler tarafından benimsenen birkaç seçilmiş blok zincirinden biridir. Blockchain, minimum ücretlerle neredeyse anında işlem kesinliği sağlar. Ayrıca, gezinmesi kolay geliştirici araçlarıyla birlikte mevcut merkezi olmayan uygulamaların (dApp’ler) çeşitliliği, TomoChain’e yüksek fayda ve işlevsellik sağlar.

Ayrıca, TomoChain, işlem verilerinin güvenliğini sağlamak için şifreli bir algoritma kullanarak genel ve özel işlemleri kolaylaştırabilir. Bu, TomoChain’i, tamamen merkezi olmayan bir ağ sağlayan TOMO ile hassas verileri gizli ve güvenli tutmak isteyen işletmeler için mükemmel bir seçim haline getirir.

TomoChain (TOMO) Nereden ve Nasıl Alınır?

TomoChain (TOMO)’i güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu