Toncoin, Bitcoin’in İşlem Hacmi Tahtını Sarsabilir mi?

The Open Network (TON) platformunun yerel kripto para birimi olan Toncoin (TON), zincir içi önemli metriklerde gösterdiği parabolik hareketlerle Bitcoin (BTC) ile ciddi bir rekabet içerisinde. Son 24 saatte TON’un fiyatı %3 artarak 7,112 dolara yükseldi.

CryptoQuant gibi tanınmış bir veri analitik platformuna göre, TON için transfer hacmi 5 milyar ile 10 milyar dolar arasında değişiyor. Karşılaştırma yapmak gerekirse, dünya çapında lider kripto para birimi Bitcoin, yaklaşık 50 milyar dolarlık ortalama günlük transfer hacmine sahip. Bu, TON’un Bitcoin’in transfer kapasitesinin yaklaşık %10’una ulaştığı anlamına geliyor. Bu, dört yıl önce piyasaya sürülen bir projenin dikkat çekici bir başarısı olarak değerlendirilebilir.

TON’un benimsenme oranında da önemli bir artış var. Zincir içi veriler, geçen yıl boyunca token sahiplerinin sayısının 10 katına çıktığını, 2,9 milyondan 32 milyona yükseldiğini gösteriyor. Bu artış, TON ekosistemine ve potansiyel uygulamalarına olan ilginin yükseldiğini işaret ediyor. TON blockchain ayrıca, halk arasında ‘balina’ olarak adlandırılan büyük yatırımcıların faaliyetlerinde de bir artış görüldüğünü kaydediyor. Ayrıca, Toncoin’e yönelik balina faaliyetleri %376 oranında etkileyici bir artış gösterdi.

Bu arada TON’un piyasa değeri, yazı yazıldığı sırada 17,7 milyar dolarla Cardano’nun (ADA) 14 milyar dolarlık piyasa değerini aşmış durumda. TON‘un giderek artan benimsenmesinin arkasında, TON blockchain üzerinde geliştirilen dApps ve işlevler büyük bir rol oynamaktadır. Şu anda platform, Notcoin (NOT), TapSwap ve Hamster Kombat (HAMSTER) gibi çeşitli “Dokun Kazan” uygulamaları da dahil olmak üzere 650’den fazla merkezi olmayan uygulamaya (dApps) ev sahipliği yapıyor. Bu uygulamalar, piyasadaki ilgiyi artırarak TON’un büyümesine katkı sağlıyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   PayPal CEO'su: Şimdi Kripto Para Zamanı

Ek olarak, TON’un sunmuş olduğu ışık hızında işlem hızları ve düşük ücretler gibi benzersiz özellikler, kullanıcıları platforma çekmeye devam ediyor. Kripto piyasasının evrim geçirmesiyle birlikte, Toncoin’in uzun vadeli başarısı büyük ölçüde kritik destek seviyelerini koruyabilme kapasitesine bağlı olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu