Ukrayna Kripto Madenciliği İçin Düzenlemeler Oluşturmayacak - BTC MAGAZİN

Ukrayna Kripto Madenciliği İçin Düzenlemeler Oluşturmayacak

Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanlığı, kripto para madenciliği sektörü için düzenlemeler oluşturmayacağını belirtti.

Cuma günü yayınlanan bir belgede, Ukrayna ekonomisinin dijitalleştirilmesinden sorumlu hükümet şubesi, ülkenin kripto varlıklarına yaklaşımının ana ilkelerini sıraladı.

Belgede, hükümetin temel hedeflerinin arasında “dijitalleşme, dijital ekonomi, dijital yenilik, e-yönetişim ve e-demokrasi, bilgi toplumunun geliştirilmesi alanında devlet politikasının oluşturulması ve uygulanması; sanal varlıkların geliştirilmesini sağlamak, blockchain ve tokenizasyon, yapay zeka” olduğu belirtildi.

En önemlisi bakanlık, kripto madenciliğini düzenlemek için kural getirme yönünde  herhangi bir planı olmadığını, çünkü endüstrinin zaten blockchain konsensus kurallarına göre kendi kendini yönettiğini söyledi.

“Açık merkezi olmayan ağların bir parçasını oluşturan madencilik faaliyetlerine sadık kalıyoruz. Madencilik, devlet gözetim organlarından veya diğer üçüncü taraf düzenlemelerini gerektirmiyor. Bu etkinlik protokolün kendisi ve ağ üyeleri tarafından düzenleniyor.” 

Bakanlık ayrıca, dağıtılmış defterlerin “geliştirilmesine ve piyasaya sunulmasına katkıda bulunacak”, kısmen dijital düzenlemelere tabi tutulmamış veya ulusal yasalar tarafından tanımlanmamış olsa bile “bu dijital teknolojileri kullanan herhangi bir yeniliği destekleyecek” ve blockchain endüstrisi için yasal korumalı havuzlar oluşturacak.

Hükümet ayrıca, kripto para birimleriyle ilgili gelir vergisi konusunda dünyanın en iyi uygulamalarını benimsemeye çalışacak.

Ukrayna geleneksel finans ve kripto piyasaları arasındaki etkileşimi kolaylaştırmayı ve hem hizmet sağlayıcılar hem de kolluk kuvvetleri tarafından suistimali önlemeyi amaçlıyor.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu