Ünlü Analist Peter Brandt, Bitcoin’in Enerji Kullanımını Hedef Aldı

Kıdemli analist Peter Brandt, Bitcoin‘in enerji tüketimini hedef aldı. 19 Temmuz’da MicroStrategy CEO’su Michael Saylor tarafından yapılan ve “Bitcoin dijital bir emtia çünkü ihraççısı yok ve enerji ile güvence altına alındı” tweetine yanıt olarak, deneyimli trader, lider kripto para biriminin “fahiş bir enerji kullanımı olmadan işe yaramaz” olduğunu söyledi.

“Sadece fahiş bir enerji kullanımı olmadan ve daha sonra ekonomik işlev sağlamadan yararsız olduğu anlamında enerji ile güvence altına alınmıştır. BTC’nin bir şekilde enerji tüketiminden başka bir şey olmadığı büyük bir efsanedir.”

Peter Brandt

Takip eden bir tweet’te kıdemli analist, Bitcoin’e sahip olduğunu ve mevcut yükseliş anlatısının çoğunu kabul ettiğini itiraf etti.

Peter Brandt, Bitcoin’in son düşüş hareketi öncesinde BTC’nin 2024’ün başına kadar tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmayabileceğini öngördü. Bitcoin’in enerji tüketimi Bitcoin, ağının çalışması için ihtiyaç duyduğu enerji miktarı konusunda iklim aktivistlerinden ve çevrecilerden sert eleştiriler aldı. Cambridge Bitcoin Elektrik Tüketim Endeksi’nden alınan Haziran verilerine göre, Bitcoin’in tahmini yıllık güç tüketimi 93 TWh civarındaydı. Bu rakama göre, Bitcoin’in enerji kullanımını Güney Afrika ile eşit, ancak Arjantin ve Norveç’ten daha az tüketime sahip. Bununla birlikte, lider kriptonun enerji kullanımı hala Finlandiya’nınkinden daha yüksek. Finlandiya için şu anda bu rakam 81.65 TWh seviyesinde bulunuyor. Bitcoin fiyatı düştükçe madencilik karlılığı düşüyor. Sonuç olarak, daha az üretken madenciler çevrimiçi olmaktan vazgeçiyor, bu da potansiyel olarak güç kullanımı ve hash oranının azalmasına neden oluyor. Raporlara göre, Bitcoin’in enerji kullanımı, fiyatı Haziran ortasında yaklaşık 17.500 $’a düştüğü için geçen ay %25 azaldı.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   İsviçre Bankasının CEO'sundan Bitcoin'e Soğuk Duş

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu