Ünlü Ekonomist Raoul Pal, Ethereum (ETH) Fiyat Tahmininde Bulundu!

Ethereum (ETH) fiyatı geçen hafta fırladı ve ABD Fed’in faiz artırımına ve negatif GSYİH raporuna rağmen 1774 $’a yükseldi. ETH fiyatı, temellerin güçlü kalmasıyla konsolide olurken, kripto uzmanı Raoul Pal, Ethereum rallisinin, hedge fonları, perakende ve kurumsal yatırımcıların ilgisiyle 2000 $ seviyesinin üzerinde devam edeceğini iddia ediyor.

Raoul Pal, Kriptonun Güçlü Olduğuna İnanıyor

Yatırım stratejisti ve makroekonomi uzmanı Raoul Pal, 1 Ağustos’taki bir tweet’te kriptonun diğer varlıklardan daha iyi performans göstereceğini iddia etti. Özellikle Ethereum (ETH), beklenen Merge güncellemesi ve ağ faaliyetlerindeki artış nedeniyle Bitcoin’den (BTC) daha güçlü görünüyor.

Genel kanaat, piyasaların kötü makro koşullar nedeniyle düşük seviyeleri tekrar test edebileceği yönünde. Aslında kripto paralara yatırım yapan kişiler kripto yatırımlarının bir kısmını nakde çevirmişlerdi. Raoul Pal, riskten korunma fonları, perakende, kurumlar ve aile ofislerinin kripto konusunda zayıf olduğunu belirtti.

Ethereum’un (ETH) 1500 dolarlık psikolojik seviyenin üzerinde güçlü kalması ve daha da yükselmesi bekleniyor. Hedge fonları şimdiden Ethereum’a fon dökmeye başladı ve ETH’nin 1800 doları kırması ve 2000 dolarlık psikolojik seviyeye ulaşması için satın alma çağrıları yaptı.

Ünlü Ekonomist Raoul Pal, Ethereum (ETH) Fiyat Tahmininde Bulundu! 2
Ethereum (ETH) Fiyat Trendi
Kaynak: Raoul Pal

1800 dolar seviyesinin üzerindeki ETH fiyatı büyük olasılıkla perakende ve kurumsal yatırımcıları çekecek. Merge öncesinde veya sonrasında 2200-2300 ABD Doları gibi yüksek bir artış bekleniyor. Daha sonra, makro faktörlere bağlı olarak, Merge sonrası keskin bir düzeltme ve tekrar bir fiyat yükselişi görülebilir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum (ETH) Fiyatı Dalgalanıyor: DeFi'de Likidasyon Tehlikesi Artıyor mu?

Raoul Pal’a göre, para arzının bir ölçüsü olan Global M2, G2 geliştikçe kripto piyasasındaki likidite artacaktır. Gerçekten de, yükselen ISM 16 aylık öncüsü ISM İmalat Endeksi, 2022’nin ikinci yarısında artan kripto fiyatlarına işaret ediyor.

Ünlü Ekonomist Raoul Pal, Ethereum (ETH) Fiyat Tahmininde Bulundu! 3
Global M2 ve Kripto Piyasa Değeri
Kaynak: Raoul Pal

Ethereum (ETH) Fiyatlanmaya Başlıyor

Kurucu ortak Vitalik Buterin’in “Merge henüz fiyatlanmadı” dediği gibi, Merge Ethereum fiyatı için önemli olacak. Ancak Raoul Pal, son 3 yılın tamamen ETH ile ilgili olduğuna inanıyor. Ayrıca, üstün mevcut ağ etkileri nedeniyle ETH, Bitcoin’den ayrılıyor.

Bu arada, Bitcoin’in (BTC) fiyatı Nasdaq 100’den daha iyi performans gösterdi ve fiyat şu anda 23.218 dolardan işlem görüyor.

“Elbette, diğer tokenler ETH’den daha iyi performans gösterecek ancak benim görüşüme göre kripto genel olarak diğer tüm varlıklardan daha iyi performans gösterecek. Uzun vade bellidir.”

Raoul Pal

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu