Ünlü Yatırım Yöneticisi 7 Milyon Dolarlık Bitcoin Yatırımı Olduğunu Açıkladı

Cathie Woods’un en son röportajına göre, Ark Invest yöneticisi, ilk kripto para birimi sadece 250 dolardan işlem görürken 100.000 dolar değerinde Bitcoin satın aldı ve şimdiye kadar hepsini elinde tuttu ve 7.68 milyon dolarlık muazzam bir kâra sahip.

7 milyon dolarlık yatırımı Woods dijital varlığa yatırım yaptığı sırada, kripto para piyasasının kapitalizasyonu yaklaşık 6 milyar dolardı ve bu, kripto piyasasının son birkaç aydır gördüğü 1 trilyon dolara kıyasla önemsiz görünebilir.

Cathie Woods’un dijital varlık satın alma kararını vermesinin ana nedeni, Satoshi Nakamoto’nun teknik incelemede oluşturduğu kurallara dayalı para politikasıdır. Ekonomilerin alternatif bir modele olan talebini göz önünde bulundurarak, Bitcoin’in ABD para politikası boyutuna ulaşacağına inanıyordu.

Ark Invest yöneticisine göre, dijital varlığı Kasım ayında gördüğümüz tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana %70’ten fazla kaybetmesine rağmen bugüne kadar elinde tutuyor.

Teknik olarak, finansal istikrarı yok etmek yerine desteklemek için kullanılan kendi finansal girişimlerinin sonuçlarıyla savaşmak zorunda olan küresel ekonomilerin durumu göz önüne alındığında, onun tahmini zaman geçtikçe daha anlamlı hale geldi.

Bununla birlikte, Bitcoin’in fiyat performansı, 2021’de bir kurumsal kabul dalgasının ardından bağımsızlığını kaybetti. Finansal kurumlar Bitcoin sahiplerinin kompozisyonlarının büyük bir parçası haline geldikten sonra, ilk kripto para biriminin borsa ve riskli varlıklarla olan korelasyonu fırladı, bu durum kriz sırasında olumlu bir faktör değil.

Yazım zamanında, 24 saatte %0,71 değer kazanın Bitcoin (BTC) 19.322 dolardan işlem görüyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Apple Bilgisayarında Bitcoin Whitepaper'ının Bir Kopyası Bulundu

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu