Uykuda Olan Ethereum Cüzdanı 8 Yıl Sonra Ortaya Çıktı: Kraken’e 185 ETH Transfer Etti

Eski bir Ethereum balinası, yaklaşık 8,1 yıl süren hareketsiz döneminin ardından tekrar aktif oldu. Bu balina, Ethereum’un 2014 yılında tarihi bir ICO ile piyasaya sürüldüğü dönemden beri hareketsizdi.

Ethereum, sonrasında EOS, TRON ve diğer yeni nesil blokzincirlerin doğumuna ev sahipliği yaptı. Binance ise, önceleri Ethereum üzerinde kendi tokenini başlatarak sonrasında kendi Binance Smart Chain’e taşıdı.

Whale Alert’in raporlarına göre, bu uzun süredir uykuda olan cüzdan, son olarak Kraken borsasına yaklaşık 302.096 dolar değerinde 185 ETH transfer etti.

Aynı dönemde, başka bir cüzdandan Kraken’e 50.000 ETH, yani 81.638.671 dolarlık bir transfer daha gerçekleşti. Üç hafta önce benzer bir olay yaşanmış, başka bir hareketsiz Ethereum cüzdanı 191 ETH’yi anonim bir adrese transfer etmişti. Bu tür hareketlenmelerin, eski kripto sahiplerinin kayıp anahtarlarına yeniden erişim sağlamış olabileceğini düşündüren pek çok spekülasyonu beraberinde getirdi.

Btcmagazin’in daha önce bildirdiğine göre, anonim bir “balina”, Binance’den büyük miktarda ETH çekimi yaptı. Bu balina, toplamda 19.508 ETH’lik iki ayrı transferle Ethereum alışverişinde bulundu. Ethereum’un fiyatının 1.600 dolar civarında olduğu bu dönemde, bu transferi dip seviyede yaptı. Yılın daha önceki aylarında, özellikle SEC’in Bitcoin spot ETF başvurularını “yetersiz” olarak değerlendirdiği dönemde, aynı balina 8.188 ETH transferinde bulundu.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   İşte Ethereum'u Lider Altcoin Yapan Şey!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu