Uyuyan Dogecoin Adresi Canlanıyor, Satış Dalgası Yaklaşıyor mu?

On yıldan uzun bir süre önce hareketsiz kalmış bir Dogecoin (DOGE) adresi birden harekete geçti ve toplulukta satış şüphesi uyandırdı.

Whale Alert adlı kripto analitik platformu, Dogecoin adresinin son 9,5 yıldır kullanılmadığını ve içinde toplam değeri yaklaşık 131,178 dolar olan 2,002,447 DOGE token bulunduğunu ortaya çıkardı.

Kripto adreslerinin neden hareketsiz kaldığı konusunda kesin bir bilgi olmamakla birlikte, birçok teori mevcut ve hepsi göz ardı edilemez. Bu adresin sahiplerinin tokenları erken dönemde elde ettikleri ve yıllar boyunca fiyatın yükselmesini beklemek için HODL (tutma) stratejisini benimsedikleri daha olası bir varsayımdır.

Bu adresin uzun süredir hareketsiz kalması, muhtemelen ilk memecoin’i 2013 yılında başlatan Billy Markus’tan birkaç ay sonra bu tokenları elde ettiği anlamına gelir. O zamanlar tokenın fiyatı oldukça düşüktü ve 2 milyon DOGE, Kasım 2014’teki CoinMarketCap verilerine göre, token başına 0.0002114 dolarlık bir fiyatla sadece yaklaşık 424 dolar ediyordu. Eğer bu HODL varsayımı doğruysa, canlanan adres büyük bir kar elde etmiş olabilir ve böyle bir durum, olası bir satış hamlesini olası kılıyor.

Dogecoin Fiyatı Etkilenecek mi?

Uyuyan balina adreslerinin yeniden aktif hale gelmesi olağan bir durumdur ve genellikle dijital para biriminin mevcut fiyat hareketine tehdit oluşturmaz. Ayrıca, Dogecoin’in piyasa değeri şu anda 9 milyar dolar civarında ve bahsi geçen DOGE tokenlarının dolar değeri, coin’in fiyat hareketini etkileyecek kadar büyük değil.

Hareketlenme haberi sonrasında Dogecoin’in fiyatında belirgin bir canlanma görüldü. Yazım anında, kripto para birimi son 24 saatte %1.50 artarak 0.065499 dolardan işlem görüyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   LUNC ve USTC, Bitcoin BRC-20 Köprüsü ile 1 Dolara Yükselecek mi?

Bu hafta içinde Dogecoin, %4.80 büyüme kaydetti.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu