Uzman, Ethereum Hard Fork’unun Ripple’ın XRP’si Kadar Büyük Olabileceğini Tahmin Ediyor

Altana Dijital Para Birimi Fonu’nun CIO’su olan Alistair Milne, Ethereum’un Ethereum Merge güncellemesinden sonra iki zinciri olacağını tahmin etti. Milne, Merge sonrası Ethereum blok zincirinin bir hard forkunu öngören birkaç uzmandan biri.

Milne ayrıca yeni hard forklanmış ETHw tokeninin Proof-of-Stake katmanının %9’u değerinde olacağına inanıyor. Bu, Ripple’ın XRP’si ile aynı piyasa değerine eşdeğerdir.

Ethereum Merge’ten Sonra Farklı Senaryolar 

Ethereum’un Merge sonrası geleceği hakkında yoğun spekülasyonlar var. Ethereum Merge, enerji yoğun bir Proof-of-Work’ü daha verimli bir Proof-of-Stake ile değiştirir. Bununla birlikte, hareket şu anda Ethereum’u çalıştıran madencilerin yerini alıyor.

Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, Proof-of-Work destekçilerinin Ethereum Classic’i desteklemesi gerektiğine inanıyor. Ancak Tron ve Poloniex Exchange’in kurucusu Justin Sun, Merge’den sonra PoW’un var olması gerektiğini belirtti. Borsası Poloniex, hem ETHw hem de ETH tokenlerini listeledi.

Buterin ve Sun, Ethereum’un geleceği hakkında bir söz savaşına girdi. Galois Capital’den Kevin Zhou, birleşmeden sonra üç ayrı zincir tasavvur edebileceğini açıkladı.

Milne’nin tahmini ve Sun’ın desteği, ETH PoW destekçileri için iyi haber. Bununla birlikte, kripto topluluğu, Ethereum Merge’den sonra herhangi bir hard fork’a karşı hızla birleşiyor. Önde gelen akıllı sözleşme şirketi Chainlink, yalnızca Proof-of-Stake katmanını destekleyeceğini kesin olarak belirtti.

İkinci en büyük Ethereum madencilik havuzu olan f2Pool, Ethereum’da PoW döneminin bittiğine inanıyor. Şirket, hard fork kararını madencilere bırakırken, Proof of Stake dönemine geçmeyi umuyor.

Diğer kripto şirketleri de olası herhangi bir hard fork’a karşı toplanıyor. Digital Currency Group’tan Barry Silbert, yalnızca ETH ve ETH Classic’e desteğini dile getirdi. DeBank DeFi ayrıca bir hard fork’un tüm blockchain topluluğu için feci bir olay olacağına inanıyor. Ürünlerinde herhangi bir hard fork tokenini desteklemediklerini belirttiler.

ETHw’nin büyük bir piyasa değerine ulaşması gerekiyorsa, bunu güçlü bir muhalefete karşı yapması gerekecek.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bellatrix ve Mainnet Güncellemesi Yayınlandı, Ethereum Merge Resmen Başlıyor!

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu